Teşekkürler Özyiğit

Gerek Kalecik’teki AKSA Elektrik Santrali, gerekse Esentepe’deki Teknecik Elektrik Santrali’ndeki bacalardan çıkan gazlar ülkemizi zehirlemeyi sürdürüyor.

Gerek Kalecik’teki AKSA Elektrik Santrali, gerekse Esentepe’deki Teknecik Elektrik Santrali’ndeki bacalardan çıkan gazlar ülkemizi zehirlemeyi sürdürüyor.
Biz gerek Star Kıbrıs gazetesi ve gerekse Ada TV, bir başka ifadeyle Star Kıbrıs Medya Grubu olarak, elektrik santrallerine filtre takılması konusunda sürekli haberler yaptık.
Yaptığımız haberler ses getirdi.
Hatta AKSA Elektrik Santrali’ne filtre takıldı, yaptığımız haberler sayesinde.
Dönemin Çevre Bakanı Hakan Dinçyürek, zaman zaman AKSA Elektrik Santrali’ni ziyaret ederek, filtrenin çalışıp çalışmadığını kontrol etti.
Bakanlık yetkililerine talimat vererek, filtrenin çalışıp çalışmadığının denetlenmesini istedi.
Ancak ne var ki, Hakan Dinçyürek’in geçtiğimiz gün yine gazetemiz Star Kıbrıs’a yaptığı açıklama akıllara adeta durgunluk verdi.

Ne dedi Dinçyürek;
“AKSA Elektrik Santrali’nde bacadan çıkan emisyon değerlerinin ölçümleri AKSA kendisi ölçüyor. Acaba bunlar doğru değerler mi? İşte bu nu denetleyecek akredite edilmiş bağımsız bir kuruluş gerekiyor” dedi.
Filtrelerden çıkan dumanların zararlı olup olmadığını analiz edip kamuoyuna açıklayacak bağımsız bir kuruluşun bir an önce faaliyete geçmesini de istedi.
Bugünkü gazetemizin manşetini gördünüz.
Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Aksa Santrali’ne takılan filtrenin sürekli çalışması gerektiğini vurguladı gazetemiz Star’a yaptığı açıklamada.
Özyiğit, “Kanser illetinin insanımızı etkilemesine seyirci kalma lüksümüz yoktur” dedi ve ekledi;
“Bu işin peşini bırakmayacağız”…..
Özyiğit’in dönemin Çevre Bakanı Hakan Dinçyürek’in makamındayken filtrenin çalıştığını, bakanlıktan ayrıldıktan sonra filtrenin kapatıldığını savunması çok ilginç..
Ve TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Pazartesi günü ilk etapta Çatalköy Belediyesi ve Teknecik Elektrik Santrali’ni ziyaret ederek bölge incelemelerde bulunacak ve detaylı bilgi alacak.
Gidin ve görün Sayın Özyiğit…
Santrallerden çıkan zehirli dumandan etkilenen insanlarla konuşun..
Hatta onların evlerinde misafir olun ve nasıl nefes aldıklarına şahit olun.
Ürettikleri ürünlerin nasıl heba olduğunu görün..
Teşekkürler TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit…
Sizin gibi bakalım hangi siyasetçi daha bu bölgelere giderek insanlarımızın sorunlarını dinleyecek.
Biz de Star Kıbrıs Medya Grubu olarak bu işin peşini bırakmayacağız.
İnsanlarımızın bacalardan çıkan zehirli dumanlar nedeniyle hasta olmaması için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

Bu haber 4896 defa okunmuştur

:

:

:

: