“14 yaşındaki işçiye taciz”!!!

Bu gün mahkeme haberlerinde yer alan bir başlık dikkatimizi çekti… “14 yaşındaki işçiye taciz!”…

Bu gün mahkeme haberlerinde yer alan bir başlık dikkatimizi çekti… “14 yaşındaki işçiye taciz!”…
“Lefkoşa'da bir temizlik şirketinde çalışan H.D (E-35) iş arkadaşı olan 14 yaşındaki genç kıza, iş için gittikleri bir işletmede temizlik yaptıkları esnada, cinsel tacizde bulunduğu gerekçesi ile tutuklandı.”
Aslında yalnızca başlığımız dahi, açıklamak istediğimiz tüm suçu ortaya koymaya yetiyor ama biz yine de satır aralarını okuyalım…
Ortada olası bir taciz iddiası bulunan olayda polisimiz, gerekli şikayet üzerine zanlıyı tutukluyor. Peki, bu konuda aslında daha da büyük bir suç olan, “ÇOCUK İŞÇİ ÇALIŞTIRMAK” suçunu işleyen temizlik şirketi patronları ve yine çocuğun ailesine herhangi bir müdahalede bulunuluyor mu?
Maalesef haberde böyle bir bölüme rastlayamıyoruz. Halbuki, 14 yaşında bir kız çocuğunun işçi olarak çalıştırılması, yasalarımız gereği suç değil midir? Bu noktada polisin ivedi olarak ilgili şirket hakkında da soruşturma açması, İçişleri ve Çalışma Bakanlığı ile bilgi alışverişinde bulunması, hatta yine bakanlığa bağlı Sosyal Hizmetler Dairesi’nin çocukla ilgilenmesinin sağlanması gerekmez miydi?
Maalesef bu noktada da herhangi bir detaya rastlayamıyoruz haberde…
Ve yine dün gündeme gelen konu ile ilgili herhangi bir açıklamaya da rastlamıyoruz…
14 yaşındaki bir kız çocuğu,35 yaşındaki çalışma arkadaşları ile birlikte, tanımadığı insanların evlerine veya şirket binalarına gidiyor… Eline alıyor bir bez ve yerleri camları siliyor… Ne şekilde çalışıyor, çalıştırılıyor? Ne kadar para alıyor? Kaç saat mesai yapıyor?
Tüm bunların ortasında bir de tacize uğruyor ve yalnızca taciz eden şahıs tutuklanıyor…
Aslında çok da irdelemeye gerek yok bu konuyu… Başında da belirttiğimiz gibi, konunun tüm detayları ve suç unsurları sadece başlıktan bile anlaşılabiliyor…
“14 YAŞINDAKİ İŞÇİYE TACİZ”!!!
Bu haber 5032 defa okunmuştur

:

:

:

: