Hintkenevirinden sabun, maydanozdan köfte

Hızır insan dara düşmeyince yetmez derler.

Hızır insan dara düşmeyince yetmez derler.
Yıllarca balon finans ekonomileri ile off-shore bankalardaki rengarenk hesaplar ile para havuzlarında yüzen Güney Kıbrıs ekonomisi bakın şimdilerde ne yaratıcı olmuş!
AB paraları ile sosyal adaleti, Rus paraları ile kaymak kazancı, Arap paraları ile mülk spekülasyonunu ve Federal Reserve paraları ile faiz, bono, hisse gelirleri ile şişen balon ile havalarda uçan Rum ekonomisine bu son AB krizi belli ki yaramış.
Öyle hint kenevirinden sabun üretmişler de ne olmuş der gibisiniz.
Bırakın organik hint kenevirinden üretilen sabunun muhtemelen insan cildinden tutun da doğayı korumaya kadar olan muhteşem özelliklerini, kim bilir belki de insan ruhu için de ne baloncuklar yaratır!
Bir taşla bir sürü kuş.
Reel üretim, sürdürebilir üretim, çevreye deterjan zararı yok, tam markalaştırılacak bir örnek olmasını, bir de hint kenevirinin (Sativa Hemp) organik üretiminin kim bilir ne kadar daha yaraları olacak, Güney Ekonomisine, yerli yabancı kullanıcılarına, ticarete, turizme, eğlence dünyasına…
Bizim balon KKTC ekonomimizin ihtiyacı yok böyle üretimlere.
Nasıl olsa bizim hükümetler para bulma uzmanları.
Bir de buldukları parayı da kaybetme şampiyonları.
İşleri yoksa şimdi dursunlar, maydanozdan köfte, harnuptan şurup, molehiyadan çorba, gannavuriden kuşyemi, yumurtadan pilavuna üretip markalaştırsınlar!
Politikacılar böylelikle bol bol hellim savaşları, kolakaz savaşları ve gannavuri savaşları kazanıp nam salarlar!
Ha bir de şu var; Hintkeneviri sabunla yıkanırsa politikacılar belki şu yıllardır süren Kıbrıs sorununa bir çözüm bulurlar…
Ne dersiniz…
Bu haber 8784 defa okunmuştur
  • LONDRALI  UK - 20.09.2015 cok yakinda karpazda BENIM BAHCACIGIN YANINDA sabun fabrikasi acacagim . gologa bullez , gabak ve hiyardan SABUN YAPACAGIM .. BUGUNDEN MUJDELERIM ..
  • osman  girne - 20.09.2015 bizimkilerden da ogretmen,millet vekili,sendika agalari.Gun gitsin okkali maas gelsin.
  • recep   lefke - 19.09.2015 bir de unutmayın bunların tescilini yapmaya, sonra rum yapar siz bakarsınız

:

:

:

: