AB - Türkiye zirvesi ve KKTC’nin duruşu ile irade beyanı

Sayın Cumhurbaşkanım, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı, Anavatanımız Türkiye'ye karşı AB ve Dünya gündeminde, KKTC ve Kıbrıs Türk Halkı olarak varlığımızı ve geleceğimizi top yekün ve ilelebet etkileyecek siyasi ve diplomatik bir dayatma içine girmiştir.
Sayın Cumhurbaşkanım,
Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı, Anavatanımız Türkiye'ye karşı AB ve Dünya gündeminde, KKTC ve Kıbrıs Türk Halkı olarak varlığımızı ve geleceğimizi top yekün ve ilelebet etkileyecek siyasi ve diplomatik bir dayatma içine girmiştir. Sessizliğimiz AB ne ve dünyaya son derece yanlış bir mesaj vermektedir. KKTC’nin varlığı, Rumlara eşit düzeyde egemenlik haklarımız, eşit siyasi varlığımız ayaklar altına alınırken, YOK FARZEDİLMEMİZ karşısında asla sessiz kalmamalıyız! En geç bugün, çok ciddi ve çok kararlı bir duruşumuzun acilen sergilenmesine önderlik edeceğinize inanıyorum.

AB, DEĞERLİ ŞAHSINIZDA HALKIMIZIN İRADESİNİ BU TARİHİ AŞAMADA ÖNEMLE NOT ETMELİDİR. ANASTASİYADİS’İN ŞANTAJ VE DAYATMASINA TARAF OLMADIĞIMIZI EN KESİN BİR İFADE İLE AÇIKLAMANIZ GEREKTİĞİNE İNANIYORUM. TÜRKİYE’NİN MÜZAKERE BAŞLIKLARININ AÇILMASINA KARŞI KIBRIS TÜRKÜNÜN ONAY VE İRADESİNİ TAŞIMAYAN VE 'KIBRIS ' ADINA YAPILMAKTA OLAN TALEP VE DAYATMALARI AÇIK BİR DİLLE REDDETMELİYİZ! ASLA TARAF OLMADIĞIMIZ BU TALEP VE DAYATMALAR HER TÜRLÜ MEŞRUİYETTEN YOKSUNDUR! ANASTASİYADİS’İN BU ISRARINA DERHAL SON VERMEDİĞİ VE MÜZAKERE BAŞLIKLARININ AÇILMASINA KOŞULSUZ ONAY VERMEMESİ HALİNDE GÖRÜŞMELERİ ÜZÜLEREK ASKIYA ALACAĞINIZI DÜNYAYA İLAN ETMEKTE LÜTFEN GEÇ KALMAYINIZ ! KIBRIS SORUNUNA BU SON ÇÖZÜM ŞANSINI RUM KANADININ YENİDEN İSRAF ETMEYİ SEÇMESİ HALİNDE BU TARİHİ SORUMLULUĞU DA ÜSTLENMELERİ GEREKECEĞİNİ DÜNYAYA İLAN EDIN !

Sayın Cumhurbaşkanım, gerçek önderlik ve Devlet adamlığı bu kritik aşamalarda sergilenir ve gereken adımlar halkımızla birlikte atılır. KKTC Hükümeti, Siyasi Partiler ve Parlamentomuzun varlık sebebi böyle günlerde anlam kazanır! Acilen yapmanız gereken bu tarihi açıklamayı Parlamentomuzun oybirliği ile alacağı bir kararla desteklemesi halinde Kıbrıs’ta sizin de baş koyduğunuz gerçek ve kalıcı barışa bir adım daha yaklaşmış olacağız. Bu adımı atmanız halinde Avrupa Birliği’ne, 2004 yılında yapmış oldukları tarihi yanlışlığı düzeltme fırsatını da vermiş olacaksınız. Sessiz kalmamız halinde ise KKTC ve Kıbrıs Türkü olarak Rumlara eşit statümüz tarihin çöplüğüne gömülmüş olacaktır.
Derin saygılarımla arzederim.

Bu haber 769 defa okunmuştur

:

:

:

: