KTTO ulusal mücadelemize katkılarını sürdürmelidir

Kıbrıs TV deki söyleşinizi dinledim. Sizleri AB’ye övgüler değil çok yönlü talep ve sitemlerinizi bekliyordum.
KKTC E.Maliye Bakanı / E. büyükelçi
Kardeşim Fikri Bey;

İnsanlık ayıbı ambargo ve izolasyonlar nedeniyle Kıbrıs Türk ticaret ve ekonomik hayatı, AB taahhütlerinin yerine gelmemesi nedeniyle çok kan kaybetmiştir. Kaydetmesi gereken ilerlemenin çok gerisinde kalmıştır. Bu konuda en büyük mücadeleyi sizlerden bekliyoruz ! AB ve Rumlardan yarım asra dayalı tarihi bir tazminat talebinin akılcı ve profesyonel müracaatını AB nezdinde sizlerden beklemek, 1970’li yıllarda KTTO’sını AB organlarına, Uluslararası Ticaret Odalarına taşıyan ve başta TOBB olmak üzere Anavatan Ticaret ve Sanayi Odaları ile bütünleştiren, Anavatanla Bölgesel ve tarihi kurumsal ilişkiler tesis eden eski KTTO Yöneticileri olarak sizlerden talep etmek hakkımızdır.!
Rum kanadı adanın ekonomik refahının hukuksuz bir gaspı içindedir! Bizler bu gaspın ve hak ihlallerinin akıl almaz bedelini yarım asırdan beri ödüyoruz ? Allah aşkına ne zaman Davacı ve Şikayetçi olacağız ? Haklarımızın ayaklar altına alan Rumlara karşı ve bu mezalime sessiz kalan hatta taraf olan AB ne karşı Halkımız adına infialimizi ne zaman dile getireceğiz ? Ekonomik bağımsızlık ve özgürlüğümüze ne zaman sahip çıkacağız ? Bu günkü konjonktür bizleri 1974 öncesi günlerin ekonomik tutsaklığına, siyasal baskı ve esaret yıllarını sürüklemektedir. Bu günkü müzakere süreci, ne yazık ki, AB desteğinde Rum- Yunan egemenliğinin ayak seslerini KKTC sınırlarına dayandırmıştır. Rumların insaf ve icazetine endeksli bir ekonomik ve siyasal hayata
Kesin bir dille HAYIR demekte geç kalmamalıyız ! Gün, Bağımsız, Özgür ve Egemen bir KKTC ye, tüm Kurum ve Kuruluşlarımızla sahip çıkma günüdür.!!
Bu haber 235 defa okunmuştur

:

:

:

: