Çocuklarda piyano eğitiminin faydaları

Piyano eğitimi, çocuklar için inanılmaz etkili bir aktivitedir. Piyano eğitimi, çocukların okul derslerine yardımcı olduğu kadar zekasını da %50 arttırıyor...
El ve göz koordinasyonunu geliştirir

Piyano öğrenen çocuklarda yazı yazma yeteneği daha hızlı gelişir. Ayrıca el yazısı birçok insana göre daha güzeldir.

Odaklanmayı sağlar

Küçük yaşlardan beri piyano eğitimi alan çocuklarda konsantrasyon gücü fazladır. Hem nota takibi yapıp hem de tempoyu tutturdukları için birden fazla işi aynı anda yapabilirler.

Matematikte iyidir

Piyano eğitimi, yaratıcı ve sanatsal beyin sol fonksiyonlarını etkili şekilde çalıştırır. Aynı zamanda sol beynini kullanan çocukların, okuldaki matematik ve fen gibi sayısal derslerde de çok başarılı olduğu birçok araştırmada kanıtlanmıştır.

Yabancı dili daha kolay öğrenir

Çocukların piyano eğitimi alması, yabancı dil öğrenme hızını da arttırmaktadır.

Seslere karşı duyarlılıkları gelişir

Çocuklar piyano sayesinde, sesleri ayırt etmede çok iyidir. Müzik kulağı olduğunda tonlamaları anlar. Kendilerini çocuk yaşta geliştirdikleri için kendilerini de daha iyi ifade edebilirler.

Soyut duyguları ve sesleri müzik ile ifade eder

Bu yağmurun sesi de olabilir denizin hışırtısı da...


Kitap okuma becerisini hızlandırır

Nota takibi yaparken aynı zamanda göz egzersizi yaparlar. Böylece piyano eğitimi alanların hızlı kitap okuduğu gözlemlenmiştir.

Güçlü bir hafızaya sahip olurlar

Birçok eseri akıllarında tutarak, hafızalarını güçlendirirler.
Hem sağ hem sol beynini kullanır

Piyano eğitimi, aynı anda beynin iki lobunu da kullandırır. Bu yüzden çocuğun zekasını kuvvetlendirir ve derste daha başarılı olmasına yardımcı olur.

Disipline önem verir

Piyano dersleri, çocuklara disiplinli ve düzenli bir birey olmayı öğretir. Düzenli çalıştıkça daha iyi olduklarını farkederler.
Bu haber 126 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER