Ucuz power bank patladı!

Patlayan telefonlar ve piller derken şimdi de patlayan power bank olayı gündeme oturdu. Uşak'ta meydana gelen bu olayda ucuz diye alınan bir power bank havaya uçtu
Ucuz etin yahnisi yavan olur sözü ile habere başlarsak hiç de yanlış olmayacaktır. Uşak'ta meydana gelen olay bu sözün ne kadar doğru olduğunu ortaya koyuyor.

Ucuz power bank patladı!

Uşak'ta meydana gelen power bank patlaması olayı akıllara ucuz power bank tercihinin ne kadar doğru olacağı sorusunu getirdi. Ethem Akgün adındaki vatandaş kısa bir süre önce satın aldığı power bank cihazını sarj etmek için evine götürmüş.

Power bank'in şarja taktıktan yaklaşık 5 saniye sonra havaya uçtuğunu belirten Ethem Akgün, paramparça olan cihazdan vücudunun kritik bölgelerine saplanan parçalarından dolayı ağır yaralandı ve derhal ameliyata alındı.

Patlamanın etkisiyle paramparça olan power bank, Ethem Akgün'ün kalp bölgesine ve vücudunun çeşitli yerlerine saplandı. Ağır biçimde yaralanan Akgün, Uşak Devlet Hastanesi'nde 3 gün yoğun bakımda kalmış.

Kalp bölgesine saplana 3 mm ebatındaki metal parçası ise, Uşak Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahi Servisi doktorlarından biri olan Murat Yanar tarafında açık kalp ameliyatı ile çıkartıldı.

Ön kalp duvarındaki parçanın çıkartılmasının ardından tekrar yoğun bakımda bir süre daha kalan Ethem Akgün'ün vücudunda halen daha patlayan power bank'e ait çok sayıda parçanın olduğu bildirildi.

Ethem Akgün ise power bank'in 35 TL fiyata Çin malı power bank satın aldığını ve şarja taktığı anda camları bile parçalayacak bir şiddetle patladığını, şans eseri ise 1 yaşındaki çocuğunun odada olmasına rağmen yaralanmadan kurtulduğunu belirtti.
Bu haber 38 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER