10 bin dolarlık oyun kargoda kayboldu!

Büyük bir hayalin peşinden koşan bir koleksiyoncu, kargosunun kaybolması nedeniyle zorlu zamanlar geçiriyor. Taşıma esnasında yüzlerce oyun ortadan kayboldu!

SNES için emulator geliştiren ve aynı zamanda oyun koleksiyonculuğu ile ilgilenen Byuu, büyük bir hayali gerçekleştirmek için harekete geçti. Avrupa üzerinde iletişim halinde olduğu diğer koleksiyoncularla birlikte yüzlerce SNES oyununu koleksiyonuna katabilecekti.

10 bin dolarlık kargoya hiçkimse ulaşamıyor

Büyük amaç, bölge sınırlaması olmaksızın piyasaya çıkan tüm SNES oyunlarını satın almaktı. Byuu, Amerika'da satılan 725 SNES oyununu 10 bin dolar karşılığında satın almıştı. Ardından, satışta olan 1450 oyunu daha bu kez Japonya'dan satın almıştı.

Bu noktada durmayan Byuu, çalışmalarına devam etmiş ve 100 PAL oyunu daha satın almıştı. 5 Ocak'ta Birleşik Devletler Posta Servisi, kendisine kabuslarına girecek bir e-posta göndermişti:

'Kargonuz dağıtım esnasında kayboldu.'

100 oyunu içeren bu paket ya çalınmıştı ya da posta servisi kargoyu bir şekilde kaybetmişti. Kargonun ortalama değeri için 10 bin dolar dense de, rakam bunun çok daha üstünde olabilir. Çünkü PAL oyunlar, diğer tüm bölgelerden çok daha pahalı oluyorlar.

Byuu ise kargonun ortadan kaybolmasından sonra projesini sonlandırdığını açıkladı. Kaybolan oyunlar için ödül koymuş olsa da, geri döneceklerinden pek bir umudu yok.

 

Bu haber 34 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER