Yavru vatan KKTC’ye hoşgeldiniz Binali Yıldırım

KKTC, yavru vatan iki devlet bir milletiz, bu unutulmamalı bizim anavatanımız da Türkiye, hele bu hiç unutulmamalı.
Türkiye başbakanı Sayın Yıldırım’ın KKTC ziyareti, 16 Nisan da ki referandumundan dolayı gerçekleşiyor, ancak bunun ile sınırlı değildir. Kıbrıs işlerinden de sorumlu bakan Türkeş’in, yapmış olduğu açıklamalardan da bunu anlıyoruz.
Müzakereler son buldu, bulmasına da suçlanmaya çalışılan taraf Türk tarafı, Türkeş net açıkladı. Kapıyı sert vurup çıkan Anastasiadis, kusurunu düzeltsin gelsin. Rum tarafının anlaşma niyeti yok ki, zaman kazansın, denizlerde hidrokarbon araması yapsın vs. Binali bey bu gün temaslar yapıyor, cumhurbaşkanı, meclis başkanı ve başbakan ile bir araya gelecek.
İç ve dış gündem mutlaka görüşülecek, Rum tarafı bizi masaya bağlı tutamaz, kaçan taraf onlar olduğuna göre bizim yolumuza devam edeceğimiz kaçınılmazdır. Bunun alt yapısını da bu dönemde Türkiye ile bir daha gözden geçirip gerekli adımlar atılacaktır.
16 Nisan referandumun da EVET oyunu, seçmenlerden talep etti, bende bu sistem değişikliğine EVET denmesi gerektiğini düşünüyor ve destekliyorum. Korkulacak bir tehlike yoktur, eğer Türkiye doksan yıl içerisinde atmış hükümet görmüşse, sistem kusurludur.
Daha güçlü bir Türkiye için, başkanlık sistemi ve askeri anayasanın değişmesi kaçınılmazdır. Türkiye yetkilileri bunları anlatıyor, Türkiye 2023 e giderken daha da güçlü olarak gitmeli.
Atatürk tüm yatırımları gençlere yapmıştır, hep gençliği öne çıkarmıştır, bu anayasa değişikliği ile daha da gençler meclise girebilecek, niye korkuluyor anlamak mümkün değildir.
Daha güçlü Türkiye yalınızca, AKP ve MHP ye mal edilemez, bu milletin bir ihtiyacıdır. Bu iki parti yalınızca bu değişimin öncülüğünü yapıyorlar, kutluyorum. Halkın seçtiği meclis üyelerine güvenmez isek o zaman halkımıza güvenmiyoruz demektir, demokrasi ile yönetilen ülkeler de meclis temsiliyettir.
Türkiye başbakanı Binali Yıldırım’ın, KKTC de halka hitap etmesi benim için onurların en büyüğüdür. Bizler yalınız değiliz her alanda bize sahip çıkan anavatanımız var bunun değerini çok iyi bilmeliyiz. Türkiye’den gelen tüm yetkililer hoş geldiniz, Allah yolunuzu daima açık tutsun, size güveniyor ve inanıyoruz, ALLAH’A emanet olunuz.
Bu haber 420 defa okunmuştur

:

:

:

: