Dünyada en çok satılan akıllı telefon hangisi?

Küresel akıllı telefon satış verilerini inceleyen Kantar Worldpanel, en son verilerini açıkladı. Bakalım Kantar Worldpanel'e göre dünyada en çok satan akıllı telefon hangisiymiş?

Küresel akıllı telefon satış verilerini inceleyen Kantar Worldpanel tarafından hazırlanan yeni bir rapor, Apple'ın amiral gemisi iPhone 7'nin İspanya, Çin ve Japonya dışındaki diğer bölgelerde, yeni pazar payı kazanmaya devam ettiğini gösteriyor.

Apple'ın Ocak ayında açıklanan üç aylık verileri, geçen yıl ABD'de 2,9 puanlık yeni pazar payı kazanarak, hem Android hem de Windows Mobile karşısında kazanç elde etmişti.

Avrupa'nın ilk beş piyasasında, Apple %2,4 puanlık bir yükseliş yakaladı. iPhone 7'nin raporda; İngiltere, Fransa ve Almanya'da en çok satan cihaz olduğu açıklandı. Apple'ın payının düştüğü tek Avrupa ülkesi ise İspanya oldu.

Avustralya'da ise Apple'ın payı %42,4'e ulaştı. Bu pay ABD'deki iPhone satış oranından biraz daha yüksekti.

Çin'de ise Apple'ın pazardaki toplam payı %8,4 oranında düştü.

Apple'ın payı da geçtiğimiz yıla göre Japonya'da hafifçe düştü. Ancak Japonya'da Apple'ın payının %49.5'te olduğunu belirtelim.

Raporu genel olarak değerlendirecek olursak; Apple, akıllı telefon pazarında karın büyük çoğunluğunu toplamayı sürdürüyor. Çinli HuaweiOppoVivoXiaomi ve ZTE, geçen yıl şirketin kazançlarının 5.4 katı fazlasını kazanırken, bu yıl aynı performansı sergileyemediler.

Bu haber 59 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER