“Kocaman” Merhaba

Fenerbahçe’nin kendi sahasında Atiker Konyaspor’a mağlup olması takımın her geçen gün eridiğini bir kez daha göstermiş oldu.

Fenerbahçe’nin kendi sahasında Atiker Konyaspor’a mağlup olması takımın her geçen gün eridiğini bir kez daha göstermiş oldu. Rakibin kimliğinden çok, bakmamız gereken nokta rakibin ‘Teknik Direktörü’ nün kim olduğu. Bildiğiniz gibi Aykut Kocaman, ki Aykut Kocaman Atiker Konyaspor’a tarihinin en iyi başarılarını kazandırmış bir teknik adam olmasına rağmen artık Konya’da çok da mutlu olduğunu düşünmüyorum.

Aykut Kocaman’ın belki de bilinmeyen yönlerinden birisi ise, çok iyi bi aile babası olmasıdır. Sayın Kocaman’ın kendisi Konya’da yaşamasına rağmen her izin ve tatil günlerini İstanbul’da ailesinin yanında geçirdiğini biliyor muydunuz? Evet, Kocaman ailesinin diğer fertleri İstanbul’da yaşamaktadır. Eşi, çocuğu ve elbette çocuğunun eğitimi de megakentte. Aslında Aykut Hoca yoruldu iki şehir arasında mekik dokumaktan. Ve belki de bazı diğer unsurlardan da diyebiliriz. Çok fazla dünkü maça değinmek mi, nesine değinilecek ki, Ozan Tufan’ın rakibini izlemesini mi, saha da ruhsuz gezen yabancıları mı ve en önemlisi daha ligin bitimine 10 hafta kala gideceğini açıklayan teknik direktörden mi? Advocaat ilk geldiğinde bir ivme kazandırabileceğini ummuştu herkes, öyle de bir görünüm oluyor gibiydi ama her geçen hafta ve özellikle maçlardan sonra oyuncularını suçlamaları genç yaştaki futbolcularda özgüven eksikliği yarattığını düşünüyorum. Hocasının oyunculara, oyuncuların hocasına inanmadığı, güven ortamının kalmadığı bir hüviyet içerisinde koskoca Fenerbahçe Futbol Takımı. Aaa bir çift sözümde, özellikle de yönetime küsüp maça gelmeyen taraftarlara. Hani nerede iyi günde kötü günde de Fenerbahçelilik, aidiyet duygusu, o çubuklu ruhu…

Uzun lafın kısası Aykut Kocaman aldığı 3-2’lik galibiyetle Şükrü Saracoğlu Stadı’na, taraftara ve camiaya “merhaba” demiş oldu. Konyaspor’a kazandırdığı Ömer Ali ve Bajiç ile birlikte Fenerbahçe’ye merhaba dediğini görüyoruz. Gelirken özellikle bu iki futbolcuyu da beraberinde getirecektir. Aykut Kocaman 2017 – 2018 Fenerbahçe’sinin yeni ‘Teknik Direktörü’dür. Hayırlı uğurlu olsun. Ama bu duyguları, insanlığı, yüreği KOCAMAN olan Aykut hocaya tüm Fenerbahçelilerin yardımcı olması, desteklemesi ve inanması gerekir. Başarı böyle gelir. Bırakın yönetim ile uğraşmayı, ona genel kurul karar verir. Mevcut yönetimdeki insanların neler çektiğini, nelere maruz kaldığını kesinlikle unutmayın sevgili Fenerbahçeli dostlar.
Bu haber 27858 defa okunmuştur

:

:

:

: