Kundaklamaya 9 yıl hapis

Lefkoşa’da 19 Şubat’ta King Autos, Özmerhan Finans ve Opel Plaza isimli üç işyerinde eş zamanlı kundaklama yaparak, 1 milyon 723 bin TL hasar vermek suçundan yargılanan Mahmut Selkar hakkında karar açıklandı.
Bugün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülen davada, Mahmut Selkar'a King Oto'yu kundaklayarak toplam 1 milyon TL kasten zarar verme suçundan 9 yıl hapis cezası kararı verildi.
Olay nasıl olmuştu?
Lefkoşa’da 19 Şubat’ta saat 00.50’de kameralardan tespit edilen Evren Baysal, Eren Baysal, Ozan Ögeyik ve Adem Bağlars, Mahmut Selkar ve Mustafa Kaya, King Autos ve Opel Plaza’ya ait toplam 25 aracı kundaklamıştı.
Saldırganlar, Özmerhan Finans’ın binasının giriş kapısını da yanıcı madde döküp, ateşe vermişti. King Autos’u kundaklayanlardan biri olmakla suçlanan Mahmut Selkar’ın aleyhindeki dava, Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilmişti.
Diğer zanlıların yargılanması devam ediyor
Cezaevinde hükümsüz tutuklu olan Evren Baysal, Eren Baysal, Ozan Ögeyik ve Adem Bağlars’ın aleyhine getirilen iki davaları ise devam ediyor. Dosya Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilmişti.
Mustafa Kaya kaçtı
Lefkoşa’da 19 Şubat akşamı Ömer Arhun’un işletmecisi olduğu Özmerhan Finans, Hamitköy’deki Halil Kahraman’a ait King Autos ve Fikri Macila’nın işletmecisi olduğu Opel Plaza’nın aynı anda kundaklanması olayıyla ilgili tutuklanan ve 265 bin TL teminatla serbest bırakılan zanlı Mustafa Kaya’nın yurtdışına kaçtığı iddia ediliyor.EMİNE UYSAL / KIBRIS
Bu haber 47 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER