Fenerbahçe aklanıyor

Fenerbahçe, Süper Ligin 26. Haftasında deplasmanda geçmiş yıllarda kendisine hep ters gelen takımlardan biri olan Kardemir Karabükspor ile karşı karşıya geldi.

Fenerbahçe, Süper Ligin 26. Haftasında deplasmanda geçmiş yıllarda kendisine hep ters gelen takımlardan biri olan Kardemir Karabükspor ile karşı karşıya geldi. Bu mücadele taraftarlar için ya da bu büyük camiaya gönül vermişler için önemli miydi, her maç önemlidir, takım ikincilik mücadelesi verip Şampiyonlar ligine gitme hesapları yaparken elbette önemliydi. Lider Beşiktaş ile arasındaki 11 puanlık fark ise kapanmayacak gibi. Dolayısıyla maçtan çok daha önemli bir konu ise Fenerbahçe camiası için hafta başında bir anda Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gelen bir haber herkesi heyecanlandırdı. Çünkü Fenerbahçe Spor Kulübü, Başkanı ve Yöneticileri ile birlikte adım adım aklanmaya doğru gidiyordu. Aslında İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi çoktan aklamıştı ama şike davasının bir diğer tarafı Trabzonspor temyiz hakkını kullandığı için süreç uzamıştı da, uzamıştı. Aslında tahmin edilenden uzun sürmüştü bu süreç. Fakat beklenen oldu ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Fenerbahçe Spor Kulübü ve Yöneticileri ile ilgili beraat kararlarının onanmasını talep etti. Ayrıca; Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) da, Trabzonspor’un Fenerbahçe aleyhine yaptığı başvuruyu da reddettiğini bildirdi. Bu haber elbet taraftar ve camia açısından büyük bir heyecan ve mutlulukla karşılandı, şimdi herkes onama kararını bekliyor derin bir “ohh” çekmek için. Tabi bir önemli hususta bu onama kararı çıktıktan sonra olacak, bakalım neler olacak, neler yaşanacak. Fenerbahçe Spor Kulübü haksız yere men cezası aldığı undurlara karşı bir tazminat davası açacak mmı hep birlikte göreceğiz.

TEBRİKLER KKTC FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ

Geçtiğimiz hafta için KKTC Fenerbahçeliler Derneği güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptı. İlk baştan kendilerine teşekkür ediyoruz. Dernek, Fenerbahçe Spor Kulübü Scout ekibini Ada’ya getirerek bir seminer düzenledi ve altyapı çalışmaları ile ilgili görüş alıverişinde bulundu. Türkiye’den ekip de; Scout ekibinden Kemalettin Şentürk, Saffet Akbaş, FEDER Başkanı ve Fenerbahçe Spor Kulübü Kadiköy Şube Başkanı İlyas Bulcay ile www.fenerbahce.org Genel Yayın Yönetmeni Orhan Zeki Ak yer aldı. Kafile ilk olarak resmi temaslarda bulunduktan sonra dernek lokalinde üyelerle buluşarak Fenerbahçe hakkında güncel konularda sohbet etme şansı buldular. Diğer yandan, KKTC’de bulunan Futbol Altyapı Okulunu da ziyaret eden kafile burada yetkililerden bilgi aldı. Ve akşam saatlerinde de Derneğin kurduğu Hentbol Takımının Atatürk Spor Salonunda oynana maçını takip ettiler.
Öte yandan; KKTC Fenerbahçeliler Derneği sosyal sorumluluk projelerine de imza atmaya devam ediyor. Ülkemizde amansız bir hastalığa yakalanan minik kardeşimiz “Nefes” için organize eidlen Hentbol maçında da sahaya çıkan Dernek Hentbol takımı bu duyarlılığı gösterirken, 19 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan karmalar futbol maçında ise KKTC Fenerbahçeliler Derneği katkısı büyük olacak şimdiden belirtmiş olayım.
Yeni bir futbol haftasında görüşmek dileğiyle… İyi haftalar olsun..
Bu haber 9455 defa okunmuştur

:

:

:

: