Sevgiden huzura

Bruno Gronıng, 1906 da doğmuş ve 1959 da vefat etmiştir.
Bruno Gronıng, 1906 da doğmuş ve 1959 da vefat etmiştir. Yani yuvaya geri dönmüştür. Savaş nedeniyle, sadece ilkokulun beşinci sınıfına kadar okuyabilmiş ve çeşitli işlerde çalışmıştır. İstemediği halde savaşa gitmek zorunda bırakılmış ve savaş döneminde de esir düşmüştür. Şavaş bitene kadar da uzun bir süre esir olarak kalmıştır. Savaşın bitmesiyle, ülkelerine dönmüşler ve uzun bir süre de evsiz barksız kalanlara, kalacak yerler ayarlamak adına, bir dernek kurmuştur.
1949 yılında, Herford'da doktorların yaşamından ümit kestiği ve tedaviden vazgeçtikleri bir gencin sağlığına kavuşmasıyla herkesin dikkatini çekti. Her taraftan gelen, yardım ve şifa arayanların toplanmasıyla oluşan, 30000 kişiye varan guruplar oluştu. Bruno Gronıng tarafından yapılan söylemlerle, binlerce insan şifalanmaya başlayınca, mucize şifa haberleri her taraftan duyulmaya başlandı. Almanyadan, Avusturyadan, İsveç, Belçika, Fransa hatta ABD den gelenler vardı. *Yardım eden ve şifa veren İlahi Kuvvete inan ve güven.*diyordu.
Bruno Gronıng kendini şöyle ifade ediyordu: “Beninsanlar için sadece bir yol işareti olmak istiyorum. Allaha giden yolu insanların tekrar bulmasını ve inanıp güvenmesini sağlamak istiyorum. İnsan insandır ve hangi dine ait olursa olsun, renk, ırk, dil ve mezhep gözetmeksizin ben her insan için buradayım. Sizleri şifalandıran ben değilim. Sizi şifalandıran İlahi Güç'tür. Şifalandığınız için bana teşekkür bile etmeyin. Allaha şükredin, teşekkür edin. Ben sadece bir transformatör olarak görevlendirildim.”
Küçük bir çocukken Bruno doğada ve hayvanlarla olmayı çok sever ve dedikodu olan yerlerde duramaz, ormana kaçarmış. Yabani hayvanlar bile ona yaklaşır ve gayet sakin ve huzur içinde olurlarmış. Onlarla çok güzel iletişimler kurarmış. Zaten en büyük özelliği de olduğu ortamlarda huzur ve şifa enerjisi yayar ve olduğu yeri sakinleştirirmiş.
Bruno Gronıng bulunduğu evin balkonuna çıkıyor ve sadece İlahi den bahseder ve İlahi kanunlarla ilgili söylemlerde bulunurdu. Bu söylemlerle iyice insanların İlahi enerjiyi içlerine almalarına yardımcı olur, sonra da, ellerini açar ve *Ayağa kalkın felçliler, yürüyebilirsiniz.* demesiyle, şifa enerjisini içlerine almayı başaranlar, koltuk deyneklerini bırakarak veya tekerlekli sandalyeden kalkarak yürümeye başlıyorlardı.
Gerçekleştirdiği şifalarıyla, hikmet ve ilim dolu bilgisiyle, tam anlamı ile Allah vergisi olan yetenekleri ve gücüyle, etrafa güven salan kişiliği ile öğretisini derinden anladığım ve yaşadığım Bruno Gronıng hakkında sadece şunu söyleyebilirim: Çok büyük bir sevgiyle insanları seven ve bütün iradesini, eşsiz kudretini ve ilmini insanlığın hayrına kullanmış ve hızmetine sunmuştur.
Bruno Gronıng kendini bir transformetere benzetirdi. O, bu şifa gücünü kaynağından muazzam bir güçle alabilip ayni şekilde, inanan kişilere de iletebiliyordu. Allah verici ve göndericidir ve bu İlahi Gücü de gönderen yine Allahtır. Gücü her yere, her zaman gönderir. İnanıp güvenen ve alıcı olan insan, kendini bu Güce açtığı zaman alır ve şifalanır. Bruno Gronı g bu Güce Heilstrom ismini vermiştir ve insanlığa bu gücü, bireysel olarak da kullanabileceklerini göstermiştir. Ona göre iyileşmeyecek hiçbir şey yoktur ve insanlığı buna inanmaya davet ediyordur. Bunun için de bize bu öğretiyi bırakmış ve isteyen herkesin de ulaşabilmesi için üçretsiz olarak sürdürülmesini sağlamıştır.

Bu haber 340 defa okunmuştur

:

:

:

: