Özgürgün, İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Forumu Yetkililerini kabul etti

Başbakan Hüseyin Özgürgün, İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Forumu Başkanı Elshad İskandarov ve Genel Direktör Elmanddin Mehdiyev’i kabul etti.
Başbakanlık’tan yapılan açıklamaya göre, Meclis’te yer alan kabulde, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Müsteşarı Rauf Ataöv, Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu ve Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu da hazır bulundu.

Başbakan Özgürgün, yaptığı konuşmada, KKTC’nin İslam İşbirliği Teşkilatı ile olan ilişkilerine, oradaki gözlemci üyeliğine çok büyük önem verdiğini kaydetti ve bu üyeliğin önemli bir kilometre taşı olduğunu vurguladı.

Özgürgün, İslam İşbirliği Teşkilatı Forumuna hem katılım hem de üyelik konusunda yapılan çalışmaları memnuniyetle izlediğini kaydetti.

Yakın zamanda yapılan çalışmaların güzel netice vermesinin beklendiğini ifade eden Özgürgün, daha sıcak ve yakın işbirliğinin devam etmesini temenni etti. Başbakan Özgürgün Azerbaycan’ı kardeş vatan olarak gördüğünü belirterek, “Anavatan Türkiye ile bize yakın bir ülke. Sizleri burada bir misafir olarak değil, bizden biri gibi, ev sahibi gibi de görüyor öyle ağırlıyoruz. Sizleri ülkemizde ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz” dedi.

İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Forumu Başkanı Elshad İskandarov ise, KKTC’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti ve kabulden dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’e teşekkür etti.

İskandarov başkanı olduğu formun çalışmaları ile ilgili Özgürgün’e bilgi aktararak işbirliğinin gelişmesi için yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde de bulundu.
Bu haber 19 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER