Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu körfez ülkelerinde temaslarda bulunuyor

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’nun, Körfez ülkelerinde temaslarda bulunduğu belirtildi.
Bakanlık açıklamasına göre, Suudi Arabistan'ın Cidde kentindeki temaslarını tamamlayan Ertuğruloğlu, buradan Umman Sultanlığı'na geçti ve görüşmelerde bulundu.

Cidde'de İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri, İslam Kalkınma Bankası Başkanı ve İslam Dayanışma Fonu İcra Direktörü ile görüşen Ertuğruloğlu, Umman'a varışında Türkiye Cumhuriyeti Muskat Büyükelçisi Atılay Ersan, KKTC Temsilcisi Emine Andız Ertürk ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.

Ertuğruloğlu, Muskat'ta Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ni ziyaret etti, Büyükelçi Ersan ile görüştü.

KKTC'nin Umman'daki faaliyetlerinin geliştirilmesi ve özellikle turizm, ticaret ve yüksek eğitim alanında tanıtılmasının konuşulduğu görüşme sonrası Ertuğruloğlu, Büyükelçi Ersan'a ziyaret anısına plaket sundu.

Türkiye Cumhuriyeti Muskat Büyükelçisi Ersan, Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu ve heyeti onuruna yemek de verdi.

Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, Umman ziyareti kapsamında KKTC Muskat Temsilciliği'ni de ziyaret ederek, temsilciliğin çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Bu arada Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Lakadamyalı da, Muskat'ta Umman Sultanlığı Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Al Dheeb ile görüştü.

Görüşmede, KKTC ile Umman arasında ticaret ve turizm alanlarındaki ilişki ve işbirliklerinin geliştirilmesi ele alındı.

Bakan Ertuğruloğlu'na temasları sırasında Müsteşarı Mustafa Lakadamyalı, KKTC İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer, Dışişleri Bakanlığı 2. Sekreterlerinden Çağrı Kalfaoğlu ve diğer görevliler eşlik ediyor.
Bu haber 17 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER