VAHŞET

25 yaşındaki Burcu Okumuş’un ardından bu kez 37 yaşındaki Gamze Pehlivan, birlikte yaşadığı erkek tarafından canice katledildi
Suna ERDEN

Kuzey Kıbrıs, iki gün arayla iki kadının cinayete kurban gitmesi ile adeta sarsıldı. Gazimağusa’da 25 yaşındaki Burcu Okumuş’un, eşi tarafından birçok kişinin gözleri önünde ve gündüz vakti hunharca öldürülmesinin ardından dün de 37 yaşındaki bir çocuk annesi Gamze Pehlivan, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi kampüsü içerisinde ve yine birçok kişinin gözleri önünde birlikte yaşadığı adam tarafından vahşice katledildi. Yıllardır birlikte yaşadığı Suat Aşır tarafından önce diri diri yakılmak istenen genç kadın, daha sonra 4 bıçak darbesi ile öldürüldü. Pehlivan’ın 4 gün önce bir kadın arkadaşı ile birlikte Kıbrıs’a geldiği, Girne’de bir otele yerleştikleri ve Suat Aşır’ın ise önceki gün ülkeye geldiği ve planladığı cinayeti hayata geçirdiği öne sürüldü.


PEŞİNDEN ÖLDÜRMEYE GELDİ

İzmir-Bornova’da imam nikahlı birliktelikleri olan Suat Aşır ile Gamze Pehlivan’ın 5 yıl önce tanıştıkları ve ailelerin onayı ile birlikte yaşamaya başladıkları öğrenildi. Çiftin yakınlarından alınan bilgiye göre, Gamze Pehlivan’ın ilk eşinden boşandıktan sonra Suat Aşır ile birlikte yaşamaya başladı. Gamze Pehlivan ile Suat Aşır çifti sürekli tartışıyorlardı. İlk evliliğinden 13 yaşında bir kızı olan Pehlivan ile kargoda taşımacılık yapan Suat Aşır zaman zaman ayrılsalar da yeniden bir araya geliyorlardı. Son olarak kavga eden çiftten Gamze Pehlivan, kafasını dinlemek için 4 gün önce bir arkadaşı ile Kıbrıs’a geldi. Buna sinirlenen Suat Aşır’da Pehlivan’ın peşinden ülkeye geldi ve dünkü vahşetin yaşanmasına neden oldu.

KAÇTI AMA KURTULAMADI

37 yaşındaki bir çocuk annesi Pehlivan’ın yaşamını sonlandıran vahşi cinayet dün saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Lefkoşa-Gazimağusa anayolu üzerinde dolmuşla yolculuk yapan Gamze Pehlivan ile imam nikahlı eşi Suat Aşır, tartışmaya başladı. Tartışmanın alevlenmesi üzerine genç kadın UKÜ civarında araçtan indi. Suat Aşır da Pehlivan’ın peşinden araçtan indi ve çift yol kenarında tartışmasını sürdürdü. Tartışma esnasında Aşır’ın üzerindeki bıçağı gösterip genç kadını tehdit ettiği öne sürülürken, paniğe kapılan Gamze Pehlivan can havliyle UKÜ yerleşkesine doğru koşmaya başladı.

DİRİ DİRİ YAKACAKTI
Gözü dönen katil zanlısı Aşır, kurtulmaya çalışan Pehlivan’ı rektörlük binası civarında yakaladı ve üzerindeki bıçakla genç kadına saldırmaya başladı. Genç kadına göğsüne 2 bıçak darbesi vurduktan sonra okul içindeki iş aracındaki benzini kadının üzerine dökerek canlı canlı yakmaya kalkıştı.

KİMSE KURTARAMADI

Gürültü ve sesler üzerine okuldaki öğrenciler ve çalışanlar olay mahalline yakın toplanırken, çevredekiler genç kadını yakmaya çalışan Aşır’a engel olmaya çalıştı. Aşır, kadını kurtarmaya gelmek isteyenlere bıçağı gösterip, “Yaklaşan olursa saplarım” şeklinde tehditler savurduktan sonra Pehlivan’ı 1 kez daha sırtından bıçaklayıp koşarak kaçtı. Ağır yaralanan talihsiz kadın hastaneye kaldırılırken yolda yaşamını yitirdi.

ŞOFÖRÜ TEHDİT ETTİ

Olay mahallinden yaya olarak kaçıp anayola çıkan Aşır, bu esnada cep telefonu ile konuşmak için yol kenarına park edilmiş Rapa LTD’ye ait iş aracına bindi. Şoför aniden arabaya binen eli kanlı ve bıçaklı zanlıyı görüp paniklerken Aşır, bıçağı şoförün boynuna dayayıp tehdit ederek kendisini götürmesini istedi. İşyeri çalışanı önce ofise gitmesi gerektiğini, ardından kendisini istediği yere götüreceğini söyledi.

YAYA OLARAK YOLA KOYULDU

Rapa LTD çalışanı, Suat Aşır’ı Lefkoşa-Küçük Kaymaklı bölgesindeki ofise götürünce, yakalanacağını anlayan Aşır, araçta bulunan şoföre ait tişörtü aldıktan sonra inip yaya olarak yoluna devam etti. Aşır, bu arada olayda kullandığı bıçağı ise Kaymaklı bölgesinde yol kenarına attı.

KISKIVRAK YAKALANDI

Bu arada Rapa LTD çalışanı ve yetkililer polisi arayarak olanları anlattı. Polis, ihbar üzerine Rapa LTD’ye giderek işyeri güvenlik kamerası görüntülerinden Aşır’ın eşkalini tespit etti. Eşkal tespitinden sonra Aşır’ın fotoğrafları polis tarafından sosyal medya ve gerekli diğer alanlarda dağıtıldı ve zanlının arandığı bildirildi. Zanlıyı yakalamak için oluşturulan ekip, yürüyerek Dumlupınar bölgesine giden Suat Aşır’ı kaçtıktan 2 saat sonra kıskıvrak yakaladı.

MAHKEMEYE ÇIKARILACAK

Gözaltına alınan zanlı Lefkoşa Adli Şube’ye götürülerek ifadesi alındı. Zanlının ifade verirken ağladığı ve pişman olduğunu söylediği öne sürüldü. Gözaltına bulunan katil zanlısının ise bugün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarılacağı belirtildi.

KARDEŞİ CENAZE İÇİN GELİYOR

Bu arada Lefkoşa Devlet Hastanesi morguna kaldırılan Gamze Pehlivan’a ait cesede bugün otopsi yapılacağı belirtilirken, genç kadının ailesinin cinayeti internetten öğrendiği ve erkek kardeşinin akşam saatlerinde ülkeye gelerek cenazeyi teslim alacağı öğrenildi.
Bu haber 493 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER