SAHTE BELGE ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ

Girne’de sahte belge düzenleyerek Bangladeş uyruklu kişilerin KKTC’ye gelmelerine yardımcı olan bir çete, önceki gün alınan ihbar üzerine Girne Polis Müdürlüğü ekipleri tarafında tutuklandı

Girne’de sahte belge düzenleyerek Bangladeş uyruklu kişilerin KKTC’ye gelmelerine yardımcı olan bir çete, Girne Polis Müdürlüğü ekipleri tarafından çökertildi.

Girne Polis Müdürlüğü ekipleri, Bangladeş uyruklu dört kişinin, sahte belge düzenleyerek Bangladeş uyruklu vatandaşlarını yasadışı olarak KKTC’ye getirdikleri yönünde aldığı ihbar üzerine harekete geçti. Polis ekipleri söz konusu dört kişiye yönelik operasyon düzenledi.


Nozrul İslam, Joshim Udin, Amran Haidar ve Ravhan Haidar’ın mahkeme emriyle kaldıkları eve baskın yapan Girne Adli Şube Ekipleri, konu evdeki bilgisayarda sahte olduğuna inanılan belgeler buldu. Ayrıca tutuklanan Ravhan Haidar’ın cep telefonunda da sahte belgelere rastlayan polis, soruşturma başlattı. Polis ekipleri ayrıca, zanlılarından Amran Haidar’ın ise kimlik ve pasaportunun olmadığını, ülkeye giriş ve çıkış kaydının bulunmadığını tespit etti. Dört zanlı dün tahkikat amaçlı Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve haklarında birer gün tutukluluk emri alındı.

 

ELMAS TOKAY

Bu haber 58 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER