Şifalar devam ediyor

Bruno Gronıng, şu anda bedenen yanımızda olmasa da, enerjisel olarak yanımızdadır ve bize şöyle diyor: öyle zamanlar oldu ki, doktorların ümitlerini yitirdiği ve iyileşmez diye addettikleri, birçok insan şifalandı. Onlar, kendilerinin sürekli söylendiği gibi iyileşemeyeceklerine inandırılmışlardı.
Bruno Gronıng, şu anda bedenen yanımızda olmasa da, enerjisel olarak yanımızdadır ve bize şöyle diyor: öyle zamanlar oldu ki, doktorların ümitlerini yitirdiği ve iyileşmez diye addettikleri, birçok insan şifalandı. Onlar, kendilerinin sürekli söylendiği gibi iyileşemeyeceklerine inandırılmışlardı.

Paracelsus şöyle diyordu: * Tüm hastalıklar iyileşebilir. Sadece tüm insanlar iyileşemez.*

İşte arkadaşlar esas konumuz bu, sevgili dostlar, tüm hastalıklar iyileşebilir, sadece inanmayan insanlar iyileşemez. O halde yine de insana doğru söylenmelidir. İnsan tekrar doğru yola yönlendirilmelidir. En azından kendine ve düzene hakim olabilmek üzere bedeni için neyin gerekli olduğuna inanabilsin. Böylece içinde, bedeninde düzen oluştuğu gibi, bedenin çevresinde de düzen oluşacak. İnsanın elbette rehberliğe ihtiyacı vardır. Elbette uyarılmaya ihtiyacı var, elbette ona gerçeğin söylenmesi gerek. Tıpkı sizlerin, ya da yakınlarınızın, daha önce bedenlarinizde şifayı deneyimlediğiniz gibi. Bu muhteşem bir deney. Sizlerin de bunun arkasında sıkıca durduğunuzu, bu görevi yerine getirmeyi istediğinizi, böylece sizlerin de gelecekte insanlara doğru yolu gösterecek duruma geleceğinizi biliyorum.
Sevgili arkadaşlar, burada size birlik- beraberlik bilincinden bahsetmek istiyorum: Şimdi size şu soruyu soracak olsam: Sizi bana getiren ne? Yanıtını şöyle vereyim: kötü olan. Şimdi birlik
oluşturmadaki gayenin ne olduğunu anlatayım. Yalnız ve tek olduğumuzda, bizi kötülük yenebilir ve içine çekebilir. Onun için birlikler kurarak beraberliği sağlıyoruz, yani sevgili dostlar, her insanı kötülükten iyiye yönelten daima sevgidir. Kötüyü asla üzerinize almayın. Asla nefret ve kıskançlığın sizi ele geçirmesine izin vermeyin. Kötülüğün buraya girmesine asla izin vermeyin. Eğer bunu kabul ederseniz, o zaman kötülük çoktan içinizde yer etmiş demektir. Kötülük tarafından ele geçirilmişsinizdir ve artık ona hizmet edeceksiniz demektir. Burada göreviniz, kötüye karşı durmak, kötüyü kabul etmemektir. Ona hiç ihtiyacınız yok. Onu hayata geçirmenize gerek yok, aksine, sadece iyi olanı harakete geçirin..
Kendiniz ve başkaları için elinizden geldiğince bundan kaçın. Aksini yaparsanız, acıyı yüklenirsiniz. Bu, hiç istemediğim bir şey. En gerekli olan iyiyi düşünün. Acıyla kendinizi yormayın.
Arkadaş çevresinden bazı arkadaşlar, başkalarına yardım etmek için, birtakım şeyler anlatarak, henüz vakıf olmadığı konularda bilgi verenler, şunu deneyin, bunu deneyin* diyerek kendi fikirlerini empoze edenler var. Arkadaşlar, o zaman tehlikeli durumlara yol açar. Bunu yapacağınıza, ihtiyacı olanlara, giriş seanslarına katılmalarını tavsiye edin.
Birliklerde bunlar anlatılıyor. Biz insanları sadece düzene çağırıyoruz. Biz insanların sadece Allah yolunda yürümelerini ve ilahi düzende kalmalarını anlatıyoruz. İnsanlara yanlış veya hatalı bilgiler vermeyin. Yardım etmeye çalışırken, karşınızdakine kötülük yapmış olursunuz.
Bir şey daha söylemek istiyorum. Mümkünse, onda şu var, bunda bu var, şu bunu dedi, bu şunu dedi, beni önemsemediler, bundan haberim olmadı, bu konuda bilgilendirilmedim, v.s gibi boş konuşan kişilerden olmayın. Hayır dostlar, bütün bunların asla olmaması gerek. En önemlisi de, birlik toplantılarınızda öğrendiklerinizi, hayatınıza uygulamanız. Ama buna karşılık, kendinizi başkalarından daha büyükmüşsünüz gibi göstermeye kalkmayın. Buraya gelmekle ayrıcalıklı olduğunuzu düşünmeyin. Ya da kesinlikle, anlamadığınız şeylerle ilgili konuşmayın. Gerçekten anladığınız konularda başkalarına bilgi verin. Zaten bildiklerimizi ve doğru olanları anlatmamız, en büyük görevimizdir.
Asla kibirlenmeyin ve kibirlenmenize sebep olan bir şeyi başkalarına yansıtmayın. Kibir tamamen bir tarafa bırakılmalıdır. Burada asla kişisel fikir ortaya çıkamaz. Aksine burada sadece bir tek şey vardır. İkna olmak. Sizler ne kadar ikna olursanız, insanları da o derecede ikna edebilirsiniz. Yine söylüyorum, yeterince vakıf olmadığınız konuda kimseye bilgi vermeyin. Karşınızdaki kişi için hiç iyi olmaz. O zaman bir şeyleri yapmak yerine bozarsınız.
Lütfen birlik saatlerinde olabilmenin değerini ifade edin. Gelmek isteyenlere yol gösterin.
Bu haber 342 defa okunmuştur

:

:

:

: