“Su proje ve ihalelerinin hızlanması konusunda hemfikiriz”

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Türkiye Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile gerçekleştirdiği görüşmeyi değerlendirdi.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Bakan Çavuşoğlu, su ile ilgili projelerin ve ihalelerin hızlanması konusunda Türkiye yetkilileriyle hemfikir olunduğunu belirtti.

Bir yıla yakın süredir içme kulanım suyunun KKTC halkının kullanımına sunulduğunu ancak bazı yerlere hat sorunundan dolayı halen suyun ulaşamadığını söyleyen Bakan Çavuşoğlu, söz konusu sıkıntının acilen çözülmesi için ne yapılabileceğinin görüşüldüğünü kaydetti.

Çavuşoğlu, “200 km isale hattı için bir taraftan biz diğer taraftan Türkiye yetkilileri tutarak projelerin ve ihale sürecinin hızlanması konusunda görüşümüz var” dedi.

Çavuşoğlu, Tarım sulama projesinin süreci konusunda da fikir çalışması yapıldığını söyledi.

Hızlı bir şekilde tünelin ihaleye çıkılması konusunda hem fikir olunduğuna da dikkati çeken Bakan Çavuşoğlu, “Atık su, yağmur ve drenaj suları ile ilgili projelerin yapılması için hummalı bir emek gerekiyor. Bunun için de ne yapabileceğimizi görüştük. Ülkeye döner dönmez bu konuda projelerle ilgili teknik çalışmalar konusunda değerlendirmeler yapılacaktır” dedi.

Bakanlık açıklamasına göre, Çavuşoğlu-Eroğlu görüşmesine katılan üretici birliği yetkilileri de, Eroğlu’nun su konusunda verdiği destek ve çalışmaların hızlanacağı sözünden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
Bu haber 298 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER