TKP YG Genel Başkan Yardımcısı Davulcu’dan açıklama

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP YG) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Davulcu, Ombudsman’ın neredeyse her gün hükümetin icraatlarının anayasaya ve yasalara aykırı olduğu yönünde rapor yayımladığını söyleyerek, başsavcılığın ve polisin ne yaptığını sordu.
Bakanlar Kurulu üyesi bir bakanla ilgili yayınlanan ve rüşvet iddiası içeren haberlerin araştırılması, konunun gerekirse mahkemeye taşınması gerektiğini belirten Davulcu, “Bunu yapmayanlar anayasal suç işlemektedir” dedi.

Yazılı açıklamasında halka seslenen Davulcu, “Tüm yolsuzluk, adaletsizlik, rüşvet ve talana karşı yasalarla oluşturulan Başsavcılık ve Polis Genel Müdürlüğü’nün senin adına bunları kovuşturma, gerekli çalışmayı tamamlama zorunluluğu vardır. Bunu açık şekilde talep etmelisin. Kendine, kendi iktidarına sahip çıkmalısın” dedi.

“Böyle bir devlet, demokratik hukuk devleti olamaz, olsa olsa hiçbir hukuksal norma uyulmayan, keyfiyetin hüküm sürdüğü muz cumhuriyeti olur” ifadelerine de yer veren Davulcu, TKP YG’nin demokratik hukuk devletinin tüm kurumlarıyla yaşama geçmesi için halkın iktidarı olarak örgütlendiğini söyledi.
Bu haber 39 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER