Dudak dolgusu doğal görünebilir mi?

Dudak estetiği yaptırmak isteyen herkesin endişesi aynı: Dudaklarım uygulamadan sonra da doğal görünecek mi? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, doğal görünen dudak dolgusunun püf noktalarını anlattı.

Doğuştan ince ya da zamanla hacmini kaybetmiş dudaklara sahip olanlar daha enerjik, daha genç ve daha çekici görünmek için dudak dolgusu yaptırmak ister. Ancak doğal bir görünüm olup olmayacağı konusunda endişe duyar. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, dudak dolgusu estetiğinin mutlaka doğal bir görünüme sahip olması gerektiğini belirtti.

Dudak dolgusu estetiği günümüzde en fazla tercih edilen estetik operasyonların başında gelmektedir. Dudak dolgusu estetiğinde kullanılan hyalüronik dolgu malzemesi vücudun kendi doğal yapısında da bulunan son derecede güvenilir bir malzemedir. Dudaklara ve ağız çevresine enjekte edilerek dudaklarda hacim artışına ve dudak konturunun ön plana çıkması sağlanır. Eğer yaşa bağlı olarak dudak çevresinde derin kırışıklıklar oluşmuşsa dudak dolgusu enjeksiyonu ile bu oluklarda giderilebilir.DUDAKTA İZ OLUŞUR MU?

Hyalüronik asit dolgu maddesi ile şekil, yapı ve hacim açısından dudağın görünümü yüz ile orantılı ve daha uyumlu hale getirilebilir.

Kullanılan dolgu malzemesinin türüne ve kişisel özelliklere göre farklılık gösterse de enjeksiyonun etkisi 6 ile 1 yıl arasında sürebilir. Bu sürenin sonunda operasyonun tekrarlanması gerekir. Öğle arası estetiği olarak isimlendirilen bu operasyon ortalama 10 dakika içinde tamamlanır. Enjeksiyon öncesi dudaklardaki hissi azaltmak için topikal veya lokal uyuşturucu madde uygulanabilir. Enjekte edilecek alanlar belirlendikten sonra, çok ince uçlu iğnelerde dolgu malzemesi enjekte edilir.

Dudaklarınızdaki şekil değişikliği hemen fark edilebilir. Dudakta herhangi bir şekilde iz oluşmaz, hassasiyeti azaltmak için ufak önlemler almak yeterlidir. Enjeksiyondan sonra rahatlama için soğuk kompres yapılabilir. Ancak, dudaklara sert bir baskı uygulanmamalı. İşlemden hemen sonra ruj veya diğer dudak ürünleri kullanılmamalı.

DOĞAL GÖRÜNÜM NASIL YAKALANIR?

Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk; dudak estetiğinde ana hedef var olan dudak yapısında en az noktaya, en düşük miktarda dolgu malzemesi enjekte edilerek doğal görünümü bozmayacak şekilde hacim kazandırmaktır. Bunu en iyi şekilde yapabilmek için altın oran hesaplamalarından faydalanılır. Bunun dışında mutlaka kaliteli dolgu malzemesi seçilmesi gerekir. Doğal görünüm için dolgu malzemesinin miktarı doğru bir şekilde belirlenmelidir. Ve en önemlisi dudak tasarımı kişinin yüzüne uyacak şekilde dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Tüm bunların bir arada olabilmesi için ise dudak dolgusu estetiğinin mutlaka alanında uzman cerrahlara yaptırılması gerekir.

Bu haber 88 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER