DİZDARLI: “HASTALARI ELİMİZDE İMKÂN OLMADIĞI HALDE HASTANEMİZDE Mİ TUTSAYDIK?”

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi Başhekimi Dr. Bülent Dizdarlı, son günlerde iki gazetede ard arda, hastanede ventilasyon cihazı olmadığı için özel bir hastaneye sevk edilen hastaların zor durumda olduğunun yazıldığına işaret ederek, “Hastaları elimizde imkân olmadığı halde hastanemizde mi tutsaydık?” diye sordu.
Sözkonusu yayınların art niyetli olduğunu belirten Dizdarlı, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Son günlerde iki gazetemizde ard arda, hastanemizde ventilasyon cihazı olmadığı için özel bir hastaneye sevk edilen hastaların zor durumda olduğu yazılmaktadır.

Bu hastaların geçen hafta başında bir tanesinin ventilasyon cihazlarımızın dolu olması, bir tanesinin ise hastanemizde çocuk nöroloğu olmadığından sevk edildiği doğrudur.

Hastane yönetimi olarak anlamadığımız konu ise, bu yönde aldığımız eleştiridir. Yani ne yapmalıydık? Hastaları elimizde imkân olmadığı halde hastanemizde mi tutsaydık?

İşin ilginç yanı, iki muteber gazetemizde eş haberin, aynı kalemden çıkmış gibi yayımlanmasıdır. Bu duplikasyon adeta bir copy paste uygulaması gibi göze batmaktadır.

Haberlerde, hastanemiz karalanırken sevk yaptığımız özel hastanenin aynı cümlelerle övülmesi ayrıca manidardır. Hele de bu haberin hastaların ilk gönderildiği gün değil de bir hafta sonra hastanemize Sağlık Bakanlığı’nca yeni ventilatör cihazlarının alındığı haberinden sonra yapılması bir o kadar daha anlamlıdır. Belli ki reklam kaynaklı bir dürtü vardır.

Kimsenin reklam için hastanemizi böyle karalamaya hakkı yoktur. Unutulmasın ki her zaman savunmada kalmak durumunda değiliz.
Hastane idaresi hastaların iyiliği için ne yapması gerekiyorsa yapmaya devam edecekken, hastanemizi ve çalışanlarımızı itibarsızlaştırarak bir şey kazanacağını uman kim varsa, büyük yanılgı içinde olduğunu görecektir.”
Bu haber 156 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER