ANKARA’DA SON GECE

Ankara günlüğümüzü bugün tamamlıyoruz.
Ankara günlüğümüzü bugün tamamlıyoruz. Planlarımıza ufak bir sapma yaşadık ve uçağımızın rötar yapması sonucu yazımızı bugüne ayırdı. Nedense hep aynı havayolu şirketi rötara takılıyor. İsmini buradan vermeyeceğim. Hani derler ya “reklamın iyisi kötüsü yoktur” ne iyisi olsun ne de kötüsü çünkü o rötar paylaşımımızı engelledi. Bundan dolayı biraz kızgınız.

TEŞEKKÜRLER

Ankara’da geçirdiğimiz günlerin kısa değerlendirmelerini önceki günlerde sizlerle paylaşmıştık ama son gece yani 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece hakkındaki izlenimlerimiz ve sürecin genel değerlendirmesini ise son güne saklamıştım. Kısmet bugüneymiş. Öncelikle birkaç teşekkürü buradan yapmak durumundayız. Teşekkür sıralamasını protokole göre değil aklıma düşenlere göre yapacağım ve unuttuğum kişi kurum ve kuruluşlar da varsa onlardan şimdiden özür dilediğimi belirtmek isterim çünkü yoğun ve yorucu bir süreçti. Bu hoşnut olmadığımız anlamına gelmiyor tabi ki. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti heyetinden giden herkesin memnun olduğunu gördüm yada daha doğru bir ifadeyle; sohbet etme imkanı bulduklarım diyeyim… Hazırlık sürecinde bizi hiç yalnız bırakmayan Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçimiz Derya KANBAY başta olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği Basın Müşaviri Hüseyin Aykut, BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca / Genel Müdür Yrd. Şimal Bulguroğlu - Genel Müdür Yrd. Ekrem Okutan - Genel Müdür Yrd. İsmail Mansur Özdemir / Enformasyon Dairesi Başkanı Mahmut Şevket Bayram… Kurumdan mihmandarlarımız İbrahim Dizen, Kutluhan Yayçılı, Yakup bey, Cansu hanım, Ahmet bey, Vural bey ve inanın sima olarak aklımda ama adını unuttuğum daha birçok kişi. Konakladığımız otelden Emre Bey… Bizim kahrımızı çeken Yusuf Haksever… Ve en önemlisi benim kahrımı çeken, her an kamerası elinde çekim için hazır bekleyen, en ufak detayı atlamayan, kaçırmışsa da kendi kendini yiyip bitiren Ada TV’nin demirbaşlarından Emrah KINACI… Her türlü imkanı zorlayıp sesimizin ve görüntümüzün sizlere ulaşmasını sağlayan Beyazıt Güraslan, Mustafa Bozdoğan, Deniz Daniel Shermin… Bizimle birlikte aynı atmosferi paylaşan camianın önde gelen isimleri… Güzel bir organizasyonu daha geride bıraktık.

ACI GERÇEK YÜZÜMÜZE ÇARPTI

Gelelim Ankara’nın havasına… Vallahi özledim. Ercan’a iner inmez (rötarlı) acı gerçek sıcak bir şekilde yüzümüze çarptı… Yağmurlu bir havada ıslanarak ayrıldığımız Ankara’nın havasının ardından, ülkemizin sıcak havası bizi kendimize getirdi. Ama yine de ille de vatanım…

İNANÇ VE İMAN

Gelelim son gece yani 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan geceye…
Saat 23:00 sıralarında otelden otobüslerle alındık ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne götürüldük. Program meclisin dışındaydı ve içeri girmek hayli zordu. Geniş güvenlik önlemleri alınmıştı ve içeriye girdik. Yüzlerce yabancı basın merakla o anın gelmesini bekledi. Yollarda sadece yayalar vardı. Ankara büyükşehir belediyesinin büyük araçlarından destek alınmış ve tüm yollar kapatılmıştı. Otobüslerimiz o kapalı yollara girerken mutlaka eskort eşliğinde hareket edebiliyorduk. Herkes gergindi ve herhangi bir olay olmaması için dua ediyordu. Yabancılar da dahil… Kiminin ki can kimininki vatan korkusuydu. Neyse içeriye alındığımızda saat 00:30 sularıydı. Heyecan vardı çünkü kalabalık olağan üstüydü. İki ayrı noktada toplanıldı kimisi programı canlı izledi kimisi de dev ekranlardan takip edebildi ama Ankara o gece oradaydı. Demokrasi için yürüyenlerin sesi Ankara’yı o gece inletti. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kürsüye çıktığı an ise yer yerinden oynadı. Kalabalık hep bir ağızdan Cumhurbaşkanının adını söyleyip şükranlarını sundular. O an anladım ki Türk halkı bu birliğini korudukça dış mihraklar ne kadar uğraşırsa uğraşsın Çanakkale geçilmez deyişi genişleyip Türkiye geçilmez olmuş. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte sona eren programın ardında kısa bir durum değerlendirmesinin sonucu da bu yöndeydi. Gecede en ilginç görüntü ise düğünleri yeni biten iki gencin tören alanına gelişiydi… Ve bir Ankara günlüğü de böylelikle sona ermiş oldu.
Bu haber 37 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER