SAYTEV burs başvuruları başlıyor

Saydam Eğitim ve Tarih Vakfı (SAYTEV), başarılı 10 öğrenciye burs veriyor.
Saydam ailesi tarafından Kurulan SAYTEV , “Eğitim, Geleceğe Yatırımdır” anlayışıyla, 2016 yılında başlattığı başarılı öğrencilere burs verme olanağına, 2017 eğitim yılında da devam ediyor.

SAYTEV Genel Koordinatörü Şahap Aşıkoğlu yaptığı yazılı açıklamada, SAYTEV’in10 Ağustos - 10 Eylül tarihleri arasında eğitim bursları için müracaat kabul etmeye başlayacağını duyurdu.

SAYTEV, İlköğretim, Ortaöğretim, Kırsal Kesim, Mesleki Eğitim ve SAYTEV Özel Bursu başlıkları altında vereceği burslar için, başvuru forumları doldurmak ve SAYTEV’e iletmenin yeterli olacağı belirtildi.
Konu hakkında yapılan yazılı açıklamada, İlköğretim ve Ortaöğretim Bursu başlıkları altında “Geri Dönüşümsüz” olarak verilecek bursların; ders kitabı, kırtasiye ve giyecek ile öğrencinin okul harçlığını karşılayacak aylık destek bursunu içereceği kaydedildi.

“Geri Dönüşümlü” olarak nitelendirilen; Kırsal Kesim, Mesleki Eğitim ve SAYTEV Özel Bursu başlıkları altında verilecek bursların ise, eğitim ücretlerini kapsayacağı belirtildi.

Vakıftan yapılan açıklamada “Geri Dönüşümlü” burslarla öğrenimini tamamlayan her öğrencinin, eğitimini tamamlayıp yeterli gelir düzeyine ulaştığı zaman, en az bir öğrencinin giderini karşılayarak yetişmesine katkıda bulunmasının beklendiği ifade edildi.

Koşulları SAYTEV’in www.saytev.org adresli web sayfasında detaylı şekilde verilen başvurular, 227 12 51 numaralı telefon ve info@saytev.org adresine gönderilecek e-posta ile yapılabilecek.

Arzu edenlerin Yenişehir’de bulunan vakıf binasına giderek de başvurabileceği burslar, 9 aylık olarak, 1 Ekim- 30 Haziran dönemi için verilecek.
Bu haber 71 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER