Güzelyurt kökenli Kıbrıslı Rumlar yürüyüş yapacak

Rum Müzakereci Andreas Mavroyiannis, sözde “Omorfo Belediyesi”nin Başkanı Viktoras Haciavraam ve “Omorfo” (Güzelyurt) kökenli Rumlardan oluşan bir heyetle görüştü.
Haravgi ve diğer gazeteler, Rum müzakereci Andreas Mavroyannis’in dün Rum Başkanlık Sarayı’nda Haciavraam ve beraberindeki heyeti kabul ederek, Kıbrıs sorununa ilişkin son gelişmeler ve Crans Montana zirvesine dair bilgi verdiğini yazdılar.

Gazete, Mavroyannis’in heyete ayrıca, Kıbrıs sorununun çözümü müzakerelerinin yeniden başlaması konusunda gerçekleştirdikleri girişimlerden bahsettiğini belirtirken, toplantıda duyurulmaya kayda değer herhangi bir bilgi aktarımı olmadığı iddiasında bulundu.

Yürüyüş yapacaklar

Öte yandan gazete bir diğer haberinde, “Omorfo” kökenli Rumların 1974 Barış Harekatı sırasında kentin ve bölgenin Türk askeri tarafından alınmasını kınamak amacıyla 16 Ağustos Çarşamba günü yürüyüş gerçekleştireceklerini yazdı.

Habere göre akşamüzeri saat 18:30’da “Onasiğoru-Ledra” yol kavşağında toplanacak olan göstericiler “Faneromeni” kilisesine yürüyerek burada ayin gerçekleştirecekler.
Bu haber 82 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER