GAZİMAĞUSA’DA KUNDAKLAMA ŞOKU

Gazimağusa’da bulunan The North Bar dün sabahın erken saatlerinde kundaklanırken, çıkan yangın üstte bulunan evlere de sıçradı.
Suna ERDEN 

Gazimağusa’da bulunan The North Bar dün sabahın erken saatlerinde kundaklanırken, çıkan yangın üstte bulunan evlere de sıçradı. Paniğe neden olan yangında can kaybı yaşanmazken, polis faillerin peşine düştü

Kriminal olayların artış gösterdiği son günlerde bir olayda Gazimağusa’da yaşandı. Bir dönem bölgenin en popüler mekânı olan Yemliha Edizer’e ait “The North Bar” dün sabahın erken saatlerinde kundaklandı. Mekâna yanıcı madde dökülerek ateşe verildiği açıklanırken, çıkan yangın kısa sürede Bar’ın üstünde bulunan apartmana da sıçradı. Üniversite öğrencilerinin kaldığı apartmanın kısa sürede boşaltılması yaralanma ve can kaybını önledi. Polisin kundaklamayla ilgili soruşturması devam ederken, mekân sahibi Edizer’in birkaç ay önce aracının da kundaklandığı öne sürüldü.

SABAH SABAH YANGINLA UYANDILAR

Gazimağusa’da Doğu Akdeniz Üniversitesi karşısında bulunan The North Bar’da dün sabah 05.00 sıralarında kundaklandı. Yangın kısa sürede Bar’ın üstünde bulunan apartmana da sıçradı. Herkesin uyuduğu bir vakitte çıkan yangın büyük paniğe neden oldu. Bar’ın üstündeki apartmanda kalan üniversite öğrencileri, seslerden uyanıp apartmanı hemen terk etti.

NEYSEKİ CAN KAYBI OLMADI

Apartmanın kısa sürede tahliye edilmesi can kaybını ve yaralanmaları önledi. Polis ve itfaiye ekipleri, tüm binayı saran yangını söndürmek için dakikalarca çabaladı. Yangın ekiplerin uğraşı sonucu söndürülürken, yangın sonucu Bar ve üstte bulunan apartmanın dört dairesi yandı. Yangın söndürüldükten sonra olay yerinde yapılan incelemede, işyerinin kundaklandığı tespit edildi. Polisten yapılan açıklamada, Yemliha Edizer’e ait “The North Bar” isimli işyerinin, saat 05.00 sıralarında, henüz tespit edilemeyen bir madde kullanılarak kasten ateşe verildiği belirtildi.

ATEŞE VERİP KAÇTILAR

Elde edilen bilgilere göre ise maskeli iki şahsın sabah saatlerinde işyerine yanıcı madde döküp ateşe verdikten sonra kaçtığı öğrenildi. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ederken, çevre güvenlik kameralarının incelemeye alındığı, görgü tanıklarının ifadesinin alındığı belirtildi.

ARACI DA KUNDAKLANMIŞ

Bu arada The North Bar’ın bir aydan beridir faaliyette olmadığı, mekân sahibi Yemliha Edizer’in daha önce de saldırıya uğradığı; birkaç ay önce aracının kundaklandığı öne sürüldü. Polisin kundaklama olayı ile ilgili soruşturması sürerken ilk tespitlere göre yangın sonucu oluşan maddi zararın 500 bin TL’yi bulabileceği belirtildi.
Bu haber 189 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER