Atun, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Kazakistan’da, 57 ülkenin başkan ve başbakanların katıldığı, 1’inci İslam İşbirliği Teşkilatı(İTT) Bilim ve Teknoloji Zirvesi açılış oturumuna katıldı.
Bakanlık Basın Bürosundan verilen bilgiye göre Bakan Atun, Zirvenin yer aldığı Kazakistan'ın başkenti Astana'da Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üye ülkelerin sanayi, teknoloji ve ekonomi bakanları ve İslam Kalkınma Bankası Başkanı ile görüştü.

Zirveye, 57 İİT ülkesinden devlet başkanları ve başbakanların yanı sıra gözlemci ülkeler ve uluslararası örgütlerden 100'e yakın heyet katılıyor. Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'in açılış konuşması ile başlayan Zirve’nin hem bölgesel hem de ikili ülke ilişkileri açısından önemli olduğu belirtildi.

Atun yarın, Bilim ve Teknoloji Zirvesi'nde konuşma yapacak. Atun’a Kazakistan ziyareti sırasında Bakanlık Özel Kalem Müdürü Hurşide Baybora, KKTC İstanbul Başkonsolosluğunda görevli Konsolos Asu Muhtaroğlu, Bakanlık Basın Danışmanı Alihan Pehlivan eşlik ediyor.
Bu haber 163 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER