Florida şerif bürosu: Irma'ya ateş etmeyin

ABD'nin Florida eyaletinde bir şerif bürosu, 'onu geri döndürmeyecek' diyerek Irma Kasırgası'na ateş edilmemesi çağrısı yaptı.
The Independent'in haberine göre Pasco bölesi şerif bürosundan yapılan açıklamada, kayıtlara göre Atlantik Okyanusu'nun en yıkıcı kasırgasına ateş etmenin 'çok tehlikeli yan etkileri olabilir' denildi.

Kasırgaya yanlış açıdan ateş açılması halinde kurşunların rüzgarın etkisiyle geri dönüp ateş eden kişinin ölümüne sebep olabileceği ifade edildi.

Facebook'ta açılan 'Irma Kasırgasına ateş et' etkinliğine 53 bin kişi ilgi gösterirken, bunların 25 bini etkinliğe katılacağını bildirdi.

Habere göre söz konusu etkinlik 22 yaşındaki Ryon Edwards tarafından oluşturuldu. BBC'ye konuşan Edwards, etkinliği can sıkıntısı ve stres nedeniyle oluşturduğunu, bu kadar insanın ilgi göstermesinin kendisi için tamamıyla sürpriz olduğunu söyledi.

ABD'nin Florida eyaletine ulaşmadan önce Karayip Adaları'nı yıkıp geçen Irma, 24 kişinin ölümüne neden olmuştu.

Geçtiğimiz sene Türkiye-Adana’da aşırı sıcaktan bunalıma giren iki kişi, 'Kardeşlerimizin ve bizim artık dayanacak gücümüz kalmadı. Isını azaltacaksan azalt. Yeter la yeter. Yaktın kuruttun bizi” diyerek güneşe ateş açmış, daha sonra gözaltına alınmıştı.
Bu haber 85 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER