“Off Road” yarışı düzenleniyor

“Yolun Çıkışı Var” sloganlı, Baştaşlar Plümer Off Road Yarışı, 17 Eylül Pazar günü Gönyeli-Boğaz yolundaki Plümer Koruluğu’nda gerçekleştirilecek.
Off Road yarışı, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun himayelerinde, Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği ile işbirliğinde ve Baştaşlar İnşaat sponsorluğunda düzenlenecek.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği, Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü ve sponsor kuruluş temsilcilerin katılımı ile bu sabah düzenlenen basın toplantısında yarışmayla ilgili bilgiler verildi.

KARAOKÇU

Başbakanlıktan verilen bilgiye göre, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu toplantıda yaptığı konuşmada, uyuşturucu ile mücadelede farkındalık ve bilinç düzeyinin yükseltilmesine yönelik çalışmalara aralıksız devam ettiklerini söyledi.

Göreve geldikleri günden bu yana uyuşturucu ile mücadelede her alanda toplumsal işbirliğine büyük önem verdiklerine işaret eden Karaokçu, “toplumsal koruma zırhımızı güçlendirdiğimiz oranda uyuşturucu ile mücadelede başarıyı yakalayabiliriz” dedi.

Gençleri doğru alanlara çekmek, hız tutkularını kontrolsüz şekilde yollarda kullanarak kendilerini ve başkalarını riske atmalarının önüne geçmek, bunu tüm dünyada olduğu gibi parkurlarda ve kurallar çerçevesinde yapmalarına olanak sağlamak için bu etkinlikleri düzenlediklerini anlatan Karaokçu, “Bu Yolun Çıkışı Var” sloganı ile düzenlenen etkinliğe gösterdikleri duyarlılık ve işbirliği anlayışı nedeniyle, Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği, Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü, Baştaşlar İnşaat ve tüm destek veren kuruluşlara teşekkür etti.

Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün güçlü desteği ile çalışmalarını yürüttüklerine işaret eden Karaokçu, toplumsal duyarlılığı artırma adına önümüzdeki dönemde de bu tür çalışmalara imkanlar ölçüsünde destek vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

KOFALI

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği Başkanı Hakan Kofalı da yaptığı konuşmada, yaz döneminin ardından yılın dördüncü yarışını Pazar günü düzenleyeceklerini belirtti.

4 ayak ve 2 kategoride gerçekleştirilecek “Baştaşlar Plümer Yarışı”nın en iyi şekilde gerçekleştirilmesine yönelik hazırlıklarını tamamladıklarına işaret eden Kofalı, büyük bir heyecan içerisinde geçecek yarışa verdikleri destekten dolayı Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve toplumsal sorumluluk örneği gösteren Baştaşlar İnşaat’a teşekkür etti.

Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutma ve onlara güzel alışkanlıklar kazandırma adına bu yarışları organize ettiklerini belirten Kofalı, bu çerçevede biri 14 yaşında 3 genç yarışmacıyı daha kazandıklarını vurguladı.

BAŞTAŞ

Baştaşlar İnşaat adına konuşan Sinem Baştaş ise, şirket olarak “Plümer Yarışı”na 4 yıldır ana sponsor olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Şirket olarak sosyal sorumluluk projelerine önem verdiklerini, özellikler gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması konusunda herkese görevler düştüğünü belirten Baştaş, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ile böylesi bir yarışmaya sponsor olmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Baştaş, tüm yarışmacılara başarılar da diledi.

EREN

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği Basın Sorumlusu Hulus Eren de yapılacak yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.

2 kategoride ve toplamda 4 kilometrelik parkurda yapılacak olan yarışa şu ana kadar 4 tanesi Güney Kıbrıs’tan olmak üzere 17 yarışçının başvurduğunu belirten Hulus Eren, kayıtların Perşembe gününe kadar devam edeceğini vurguladı.

Off Road yarışmasına 14 yaşındaki bir yarışmacının katılacak olmasının önemine işaret eden Eren, “Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ile işbirliği halinde gençlerimizi doğru yollara yönlendirmeye devam ediyoruz. Kapalı parkurlarda ve güvenli ortamlarda yarışmalarına olanak sağlıyoruz. Bu yolun çıkışı var” dedi.

TOPÇU

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü Başkanı Zeki Topçu, toplumsal anlamda önemli bir mesajı olan böylesi bir yarışmanın sportif kısmını üstlenmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Kulüp olarak yarışmalarda pilot ve seyirci güvenliğini her zaman ön planda tuttuklarını ifade eden Topçu, bugüne kadar düzenledikleri yarışmalarda olduğu gibi “Bu Yolun Çıkışı Var” sloganı ile Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde düzenlenecek yarışmayı da en güzel şekilde gerçekleştireceklerine inanç belirtti.

Topçu “Kulüp olarak gençlerimizi otomobil sporlarına kazandırmaya her zaman hazırız” dedi.
Bu haber 35 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER