Geliyoruz...

Fenerbahçe ligde var olabilmek için ve şampiyonluk şansını arttırabilmek için mutlak kazanması gereken maçı ilk yarıdaki müthiş arzulu futbolu ile kazanmasını bilerek önemli bir üç puanı haznesine yazdırmış oldu.

Fenerbahçe ligde var olabilmek için ve şampiyonluk şansını arttırabilmek için mutlak kazanması gereken maçı ilk yarıdaki müthiş arzulu futbolu ile kazanmasını bilerek önemli bir üç puanı haznesine yazdırmış oldu. Ligin 8. Hafta maçında Evkur Yeni Malatyaspor ile kendi evinde karşılaşan sarı lacivertli ekip önemli bir üç puana imza attı. Milli maç arasını iyi değerlendirdiğini gözlemlediğimiz Fenerbahçe, teknik heyet ve futbolcu grubunun da her geçen gün birbirine alışması ile iyiye gidiş sinyallerini her geçen hafta artıyorum der gibiydi. Yepyeni kurulan bir kadronun hatta geç kurulan bir ekibin sezon öncesi hazırlık etabında tam kadro çalışma yapamaması en büyük dezavantajlarından biriydi. Fakat, Teknik Direktör Aykut Kocaman, olmadığı iki üç sene de büyük bir özgüven kaybına uğramış takımı yeni oyuncularla birlikte her geçen gün motive ederek bu açığı kapatmaya çalıştığını hepimizi biliyoruz. Futbolda en önemli faktörlerden biri de oyuncuların uyumudur. Bu uyum sağlanmadıkça isterse takımın başında en iyi teknik adamlar olsun yine de istenen başarı ve istikrar gelmez, sağlanmaz. Dolayısıyla; ilk yarı sonuna kadar toplanabilecek tüm puanları toplamak çok önemli bir hal almıştır. Fenerbahçe ligde inişli çıkışlı gitse de her geçen hafta futbolunun üzerine koyarak devam ettiğini görmek futbolseverleri mutlu ettiğine ve bir ışık gördüğüne kanaat getiriyordur diye düşünüyorum. Fenerbahçe, büyük derbi öncesi elde ettiği bu önemli ve kritik 3 puanı umarım ve dilerim ki derbide de gösterecektir. Geçtiğimiz son 5 sene içerisinde Galatasaray’ın çok fazlasıyla havaya girdiği bir coşku yaşadığı sezonlar olmuştur. Ama bu coşkulu yıllarında bile Galatasaray Fenerbahçe’ye mağlup olmaktan kurtulamamıştı. Yine o senelerden birine benzer bir sezon yaşıyoruz. Sarı Kırmızı ekip büyük bir hava yakalamış, nağmağlup giderken, bu sezon Fenerbahçe’yi farklı yeneceğiz lafları yine ayyuka çıkmış gibi görünüyor.

Sevgili futbolseverler; derbilerin havası da coşkusu da çok farklı olur. Bu tip maçların sonuçları önceden hiç bir şekilde belli olmaz. Tahmini zordur. Ama böyle dönemlerde geçmişe bir göz atın Fenerbahçe kötü günlerinde bile her zaman galip gelmesini bilmiştir. Fenerbahçe bu maça mental olarak çok farklı şekilde hazırlanacak ve puan farkını 5’e düşürecektir.

Fenerbahçe, Malatyaspor önünde aldığı galibiyetle Galatasaray’a da mesaj vermiş oldu. “Geliyoruz...”

Çok fazlasaıyla eleştirilen fakat her geçen gün kendisini biraz daha geliştiren Ozan Tufan ve Dirar gerçekten çok daha iyi olacaklarının sinyalini apaçık bir şekilde verdiler.

Yeter ki, futbol bu derbide sadece sahada oynanansın, hakemler objektif bir maç yönetsin, taraftarlarda oyunu engelleyecek ya da taşkınlık yapacak davranışlardan uzak dursunlar. Eminim ki, son yılların en önemli derbisini seyredeceğiz. Keyfini çıkaralım.

Bu haber 9528 defa okunmuştur

:

:

:

: