Gurbetçi oyuncu Arsenal'e gidiyor

Stuttgart'ta forma giyen gurbetçi oyuncu Berkay Özcan, Arsenal'a transfer olabileceğini açıkladı.
Stuttgart'ın 19 yaşındaki orta saha oyuncusu Berkay Özcan, Arsenal'a transfer olasılığının bulunduğunu ve bu yönde görüşmelerin yapıldığını söyledi.
Genç oyuncu, Arsenal'da oynama şansı bulamazsa bunun gelişimini etkileyebileceği yönünde endişeleri olduğunu, ama yine de yakın gelecekte bu transferin gerçekleşebileceğini umduğunu da belirtti.

Bein Sports'a konuşan Özcan, 'Menajerim ve ben Arsenal'la görüşme halindeyiz. İki yıldır maçlarımı izlemek için scoutlarını gönderiyorlar' dedi, ama endişelerinin olduğundan da bahsetti: 'Arsenal'a katılmak için doğru zaman mı emin değilim, benim için biraz erken olabilir. Öncelikle Stuttgart'ta kendimi kanıtlamak ve gelişimimi sürdürmek istiyorum.'

'Fakat sonuçta Arsenal, gelecekte katılmak istediğim bir kulüp. Allah izin verirse de amacıma ulaşacağım' diyen Özcan, Arsenal'ın oyun kurucusu Mesut Özil ile de arkadaş olduklarını ve aralarında oyun tipi olarak da benzerlikler bulunduğunu söyledi: 'Mesut Özil, Almanya'ya geldiğinde sık sık buluşuyoruz. Hep aynı kafeye gidiyoruz, birlikte bir şeyler yiyoruz, ayrıca saçım da onunkine çok benziyor.'

Stuttgart'ta bu sezon üç maça çıkabilen Özcan, milli takım tercihini ise Türkiye'den yana kullandı. Özcan, Türkiye U21 formasını da iki kez terletti.
Bu haber 59 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER