KUTLAMALAR BUGÜN BAŞLIYOR

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) 34’üncü kuruluş yıl dönümü, tören ve etkinliklerle kutlanacak.
15 Kasım Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın bugün saat 12.00’de Bayrak Radyo Televizyonu’ndan yapacağı konuşma ve yine aynı saatte gerçekleştirilecek 21 pare top atışıyla başlayacak.

Kıbrıs Türk halkının merhum liderleri de Cumhuriyet Bayramı’nda anılacak. Bugün, Dr. Fazıl Küçük’ün Girne Kapısı’ndaki büstü önündeki tören saat 15.00’te başlayacak. Törene, Cumhurbaşkanı Akıncı da katılacak, çelenklerin sunulacağı törende, anıt özel defteri imzalanacak.

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş Anıt Mezarı’ndaki tören, anıt inşaatı nedeniyle TMT Anıtı’nda saat 15.30’da gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Akıncı’nın da katılacağı törende, anıta çelenk sunulacak, Anıt Özel Defteri imzalanacak. 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde spor federasyonları da hafta boyunca etkinlikler düzenleyecek.

AKINCI, CUMHURBAŞKANLIĞINDA TEBRİK KABUL EDECEK

Yarın ise Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhurbaşkanlığı’nda saat 09.00’da tebrik kabul edecek. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı, KKTC’nin 34’üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle 15 Kasım akşamı resepsiyon verecek. Resepsiyon, Lefkoşa Golden Tulip Otel’de yer alacak ve saat 19.00’da başlayacak.

SOLO TÜRK GÖSTERİ SUNACAK… GEMİLER ZİYARETE AÇILACAK

Türk Silahlı Kuvvetleri Solo Türk Gösteri Takımı da yarın Lefkoşa Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda düzenlenecek resmigeçit töreninde 10.00-11.30 saatleri arasında ve Girne Atatürk Anıtı üzerinde 15.30-16.00 saatleri arasında hava gösterisi sunacak.

Türk Deniz Kuvvetleri’nin TCG Gökçeada Firkateyni Girne Turizm Limanı açıklarında demir yerinde, TCG Burakreis Denizaltısı Girne Turizm Limanı’nda, TCG İmbat Hücumbotu Gazimağusa Limanında, 09.30-12.00 ile 14.00-16.30 saatleri arasında halkın ziyaretine açılacak. TCG Gökçeada Firkateyni’ne ulaşım, Girne Antik Limanı’ndan (Yat Limanı) Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nca sağlanan deniz vasıtasıyla yapılacak.

Öte yandan, Başkent Lefkoşa başta olmak üzere tüm ilçelerde de 15 Kasım nedeniyle törenler düzenlenecek.

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ, KONSERLER…

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı (GKK), KKTC’nin 34’üncü kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında başkent Lefkoşa’da bir dizi etkinlik düzenledi.

Bugün saat 17.00’den itibaren başlayacak etkinlikler sırasıyla şöyle:

“Lefkoşa Dereboyu’nda KTBK Bandosu ve DAÜ Korosu’nun Özel Eğitim Vakfı’yla birlikte gösteri ve konseri, Eski Pronto Çemberi’nde Gençlik Dairesi Folklor ekibinin gösterisi, Osmanpaşa Caddesi orta noktasında (Cadı’nın Evi önünde) GKK Bandosu ve Mehteran Bölüğü konserleri icra edilecek. Üç noktada icra edilen etkinliklerin bitimiyle saat 18.15’te Şehitler Anıtı Çemberi’nden başlayarak, Cumhuriyet Meclisi önü, Heybe Restoran, Asal Şube, Terminal güzergâhında kortej yürüyüşü yapılacak.”

CUMHURİYET ŞÖLENİ BUGÜN

Cumhuriyet Şöleni de 14 Kasım’da gerçekleştirilecek. Lefkoşa Terminali’nde 18.00-23.00 saatleri arasında yer alacak şölen programı şöyle:

18:00 İskele Belediyesi tiyatro gösterisi

19:00-19:35 Cumhuriyet’in ilanı video gösterisi ve TSK Mehteran Konseri

19:35-20:00 Erenköy Lisesi Modern Dans Grubu ve Karadeniz’in Uşakları ekiplerinin gösterileri

20:00-20:30 ÖZEV ve Çağdaş Müzik Derneği öğrencileri konseri

20:30 Buray konseri

21:30 Ziynet Sali konseri

22:40-23:00 Havai fişek gösterisi

GENÇLİK DAİRESİ 8. CUMHURİYET ŞÖLENİ

Başbakanlık Gençlik Dairesi ise bugün, Lefkoşa Yusuf Kaptan Futbol Sahası’nda saat 10.00’da “8. Cumhuriyet Şöleni” ni düzenleyecek. Dans gruplarının gösteri yapacağı etkinlikte, Nafiz Dölek, Eril Cambaz, Ahmet Evan, Fikri Karayel de konser verecek.
Bu haber 192 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER