60 GÜN KALA ARSA DAĞITIYORLAR

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, hükümete yönelik eleştirilerde bulundu. Erhürman: “Seçime 60 günden az bir süre kala insanlara arsalar için hak sahipliği vermek olacak şey değil” dedi
CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, kırsal kesim arsaları konusunda Meclis’te yaptığı konuşmada eleştirilerde bulundu. Patronaj sisteme atıfta bulunarak, ancak bu sistemin de bir ahlakı olduğunu belirten Erhürman, bu sistemde bile seçime beş kala eğer demokrasiye inanılıyorsa menfaat dağıtmaktan kaçınıldığını söyledi.

Hükümeti menfaat dağıtmakla suçlayan Erhürman, “seçime 60 günden az bir süre kala insanlara arsalar için hak sahipliği vermek olacak şey değil” dedi.

“İnsanları birbirine düşürdünüz, bundan nasıl utanılmaz” diyen Erhürman, “Bugüne kadar ne yaptınız da bundan sonra da yapacaksınız” diye sordu. Tekrar hükümete geleceğine inananların, neden seçimden sonrayı beklemediğini soran Erhürman, “Utanmayanların adına utanıyorum. Hayatı bir seçim düzeninden ibaret görenlerden, bunları içine sindirenlerden utanıyorum” dedi.
Bu haber 187 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER