Çocuklar için Facebook Messenger çıktı!

Teknoloji geliştikçe çocukların teknolojinin bir parçası olmaya başlaması, anne ve babaların çocukları üzerindeki kontrolü kaybetmesine neden oluyor. Bu yüzden Facebook anne ve babaların işlerini kolaylaştırmaya başlamış bile; yapmış oldukları Messenger Kids uygulaması ile çocuklarınız tamamen sizin bilginiz dahilinde arkadaşlarıyla görüntülü konuşabilecek ve mesajlaşabilecek. Yani çocuklarınız internet üzerinde sizin ve kendisinin tanımadığı yeni ve gizemli arkadaşlar edinemeyecek.
Messenger Kids nasıl kullanılır?

Çocuğunuzun Messenger Kids‘i kullanması için Facebook‘a üye olmasına tabii kide gerek yok. Onun kullandığı tablete ya da telefona uygulamayı indirdiğinizde siz kendi Facebook hesabınızla giriş yaparak, çocuğunuzu hesabınıza tanımlıyorsunuz ve tamamen sizin kontrolünüz altında ama çocuğunuzun da kendini özgür hissedebileceği kişisel hesabı hazır oluyor.

Çocuklar uygulama üzerinden arkadaşlarını eklemek istediklerinde ise sizin tek yapmanız gereken çocuğunuzun arkadaşının ailesini Facebook hesabınıza eklemek. Daha sonra Kids uygulamasında çocuğunuz arkadaşını bulacaktır.

Uygulamada çocuklarınızın hem mesajlaşıp hem görüntülü konuşabildiklerini zaten söyledik ancak uygulamada ki asıl olay çocuklar için zaten sıkıcı hale gelen metin konuşmasından çok görselliğe önem vermiş olmaları, yani çocukların görüntülü konuşma yaparken aynı zamanda eğlenebileceği güzel vakit geçirebileceği bir uygulamadan bahsediyoruz. Ayrıca uygulamada görüntülü konuşma sırasında bile kullanabilecekleri bir çok çıkartma da bulunuyor.

iOS için ABD’de çıkmış olan uygulamanın bir sonraki ay Android‘e gelmesi beklenirken, Türkiye pazarına da yakın zamanda düşmesi bekleniyor.
Bu haber 127 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER