1 Aralık Dünya AIDS Günü’nde Apple ve (RED) rekor kırdı

1 Aralık Dünya AIDS Günü’nde Apple ve (RED) bu sene bağış rekoru kırdığını açıkladı
(RED), 2006’daki kuruluşundan bu yana tüm dünyada HIV ile yaşayan 37 milyondan fazla insana yardım etmek için yorgunluk nedir bilmeden çalıştı. Bu Dünya AIDS Günü’nde, Apple Global Fund için toplanan 30 milyon ABD dolarının üzerindeki rekor bağış topladığı seçtiğimiz yılı kutluyor.

Bu tutar, HIV virüsünün annelerden yeni doğan çocuklara aktarılmasını önleyen ARV ilaçlarının 144 milyon gün verilmesini sağlıyor. Geçtiğimiz 11 yıl içinde, Apple yaşam kurtaran bu ilaçların hastalara 475 milyon gün boyunca verilebilmesini sağlayacak kadar ürün satın aldı.

Dünya AIDS Günü’nde Apple müşterilerinin ortak gücünden yararlanmak için, 400’den fazla Apple mağazası hafta boyunca kırmızı renkli bir Apple logosu kullanacak ve perakende mağazalarında, online olarak veya uygulama içinde yapılacak her Apple Pay işlem için Apple Global Fund’a bir ABD doları bağış yapacak. Tüm dünyada App Store’u ziyaret eden kullanıcılar, Bugün sekmesinde geliştiricilerin (RED)’i nasıl desteklediklerini gösteren sahne arkası hikayeleri de dahil olmak üzere bu konuya özel hikayeler bulacaklar. Oyun geliştirici King de, popüler oyunlar Candy Crush Saga, Candy Crush Jelly Saga ve Candy Crush Soda Saga’nın, tüm uygulama içi satın alma gelirleri Global Fund’a gidecek sınırlı sayıda sunulacak paketlerini oluşturuyorlar.
Bu haber 32 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER