ANKET KAVGASI BÜYÜYOR

Gezici Araştırma ile Başbakan Yardımcısı ve DP Genel Başkanı Serdar Denktaş arasındaki anket tartışması büyüyor
Gezici Araştırma ile Başbakan Yardımcısı ve DP Genel Başkanı Serdar Denktaş arasındaki anket tartışması büyüyor

Gezici Araştırma ile Başbakan Yardımcısı ve DP Genel Başkanı Serdar Denktaş arasındaki anket tartışması iyice sarpasardı. Geçtiğimiz gün DP’nin resmi Sosyal Medya hesabından yapılan açıklamada Gezici’nin Denktaş’tan 500 bin TL istediğine yönelik iddiada bulunması üzerine açıklama yapan Murat Gezici, Denktaş’tan para istemediğini, böyle bir iddiası varsa bunu kanıtlaması gerektiğini kaydetti.
Gezici açıklamasında Denktaş’ın, partisinin başarısızlığını kapatmak amacıyla, kendisinden para istediğini ifade ettiğini ancak kendisinin Denktaş’tan asla para istemediğini ve böyle bir iddiası varsa bunu kanıtlaması gerektiğini, kanıtlamazsa müfteri olduğunu belirtti.

Gezici devamla, Denktaş’ın kendisinden anket istemediğini ve dolayısıyla kendisinin herhangi bir teklifte bulunmadığını da belirterek, Denktaş’ın “Kuzey Kıbrıs’ın arazilerini kendi yandaşlarına ve ailesine verdiği, yolsuzluk iddialarının yüksek sesle konuşulduğu bir dönemde” gündem çarpıttığını kaydetti.
Gezici, Denktaş’a hukuk devleti önünde hesap soracaklarını ve şikayetçi olacaklarını söyleyerek sözlerine son verdi.


'İSTEDİĞİ PARAYI DUYUNCA SARHOŞ OLSAYDIM DA ZATEN AYILDIM'

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Gezici şirketi sahibi Murat Gezici'nin kendisiyle ilgili iddialarına yanıt verdi.

Denktaş, Murat Gezici'nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden hemen sonra kendisine 500 bin TL karşılığı genel seçimlere kadar birinci parti çıkarmak ve kendisinden bunun karşılığında istenen ücret konusunun detaylarını kamuoyu ile paylaştı.
Denktaş, şunları söyledi:

'Birkaç gündür gittiğim her yerde bu 'Gezinti' hikayesini sorarlar. Söyledik de işte bizden para istedi vs. diye... Adamcağız nihayet bugün bir açıklama yapmış; demiş ki, 'Yıllar önce Serdar Denktaş'ı bir otelde gördüm, sarhoştu da üzüldüm...' Neyse, nihayet o tek görüşme günümüzü onayladı. Doğrudur, o gün istediydi benden o parayı... Aslında vermek istediği mesaj çok belli ki; muhafazakar kesime 'İşte bu Serdar içki içer, bu Serdar sarhoştur' deyip, gözden düşürmeye çalışır aklı sıra. Ben içkiciğimi içerim, doğrudur. Bayramdan bayrama namazımı da kılarım. Dinim benim dinimdir, kendime göre ben o dini uygularım. Gerçekten beş vakit dinini uygulayan insana da saygı duyarım. Onların da kendi inançlarıdır, saygıdan başka bir şeyi de gerektirmez. Ha, sarhoş olma kısmına gelince... Kolay kolay sarhoş olmam ama istediği parayı duyunca sarhoş olsaydım da zaten ayıldım. Mübarek adam, hiç olmazsa ne söyleyeceğini bil, nasıl açıklama yapacağını bil. Bu 'gezintiyi' de bırak, haydi güle güle'.
Bu haber 204 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER