'Kararımızın arkasında durduk'

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, Halkın Partisi'nin Parti Meclisi'nin aldığı karar doğrultusunda Ulusal Birlik Partisi (UBP) ile herhangi bir koalisyon görüşmesi yapmayacaklarını duyurması ardından basın açıklaması yaptı.
Özersay su sabah toplantı yaptıklarını ve kendileri için önemli olanın ülkenin geleceği olduğunu söyledi. 'HP için kendi insanımızı ne kadar sandığa getirebildik önemli bir husustur. Bu konuda başarısız olduğumuzu kabul etmemiz lazım' Özersay öz eleştiri yapmaları gerektiğini belirtti.

UBP ile koalisyon yapmama konusundaki kararlarının arkasında durduklarına dikkat çeken Özersay 'UBP ile koalisyon görüşmesi yapmayacağımızı oy birliği ile karar aldık' dedi. Özersay temiz siyasetin gereği olarak önümüzdeki günlerde seçim harcamalarını, gelir giderlerini kamuoyunun bilgisine vereceklerini de aktardı.

Bundan sonra neyin yapılabilir olduğunu yapacakları istişareler sonrasında belirleyeceklerini vurgulayan Özersay, bu istişarelerde UBP ile koalisyon görüşmesi olmayacağı sözlerini yineledi. Özersay ayrıca Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın bugün itibariyle tebrik mahiyetinde kendileriyle temas kurduğunu sözlerine ekledi.

Yeniden seçime gidilir mi sorusu üzerine ise Özersay, 'Bu ülkede statükonun, hukuksuzluk temelinde giden yapının değişmesi için her ne gerekiyorsa biz ona varız' şeklinde konuştu.
Bu haber 147 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER