NE EKTİYSE ONU BİÇİYOR

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay koalisyon kriziyle ilgili olarak, Özgürgün'e 'ne ektiyse onu biçiyor' dedi.
Özersay 'Sayın Özgürgün ile ilgili izah edilemeyen bilgiler ve diğer iddialar ortadayken kendisiyle bir hükümet kurup da kimden neyin hesabını soracağız? Sayın Özgürgün ne ektiyse onu biçiyor, bu kadar açık ve net' diye konuştu.

Özersay şu açıklamaları yaptı:

'Seçim öncesinde söylediğimiz sözün arkasında durarak, seçimden sonra UBP ile koalisyon kurmayacağımızı ve bu nedenle de görüşmeyeceğimizi açıklamamız üzerine bize karşı bazı eleştiriler yapılmaya başlandı.

“Görüşseydiniz, şartlarınızı masaya koysaydınız da kabul etmezse UBP kabul etmesindi!” diyenler oldu. Olabilir, normaldir. Peki bu eleştirilerin tutar yanı var mıdır? Gelin bu konuya bir bakalım.

Sanırım bazıları siyaseti yalan söylemek olarak görüyor ve özellikle seçim dönemlerinde söylenenlerin, seçim geçince unutulacak şeyler olduğu noktasından hareket ediyor. “Ne olacak canım, UBP ile kurmayacağınızı söylediniz ama o, seçimden önceydi, seçim geçti bitti” gibi yaklaştıkları için bizi anlamakta zorlanıyorlar. Biz o sözü seçimde “laf olsun diye” söylemedik.
Peki neden söyledik? Çünkü bu sistemin düzeltilebilmesi için, yapanın yanına kar kalmaması, hesap sorulması gerektiğini düşünüyoruz, oysa Hüseyin Özgürgün gibi yaşadığı ani zenginleşmeyi ve servetini izah edemeyen bir kişinin başında bulunduğu, kısa süre öncesine kadar da hükümette yer alan bazı Bakanlar hakkında çok ciddi iddiaların olduğu bir parti ile koalisyon ortaklığı yapıp nasıl hesap sorabileceğiniz meçhuldür de ondan. Yani bizim için mesele, “bir siyasi partiye düşmanlık” değil, “hesap soracağımız” yönündeki sözümüzü tutma isteğimizdir.”
Bu haber 505 defa okunmuştur
  • ne ektiyse onu bicer faik Kavaz - 13.01.2018 Sen ne ektin ki ingilize islemekle Kibris Turk Halki Ahmak diyildir

:

:

:

:

DİĞER HABERLER