HÜKÜMETİ BİR AN ÖNCE KURUN

Eşit Hak ve Adalet Sendikası (Hak-Sen) Başkanı İzzet Türkmen, tüm siyasi partilerin üzerlerine düşeni yapması çağrısında bulundu ve “bir an önce hükümet kurulmalı” dedi.
Türkmen, ülkenin olası bir kaosa sürüklenmesine seyirci kalınmamasının , ülkede “hükümet boşluğuna” izin verilmemesinin, halkın üretici ve emekçi kesimin beklentisi olduğunu kaydetti.

Türkmen yaptığı yazılı açıklamada, “Sendikamız Hak-Sen, siyasi rengine veya ideolojik farklılıklarına bakılmadan sadece toplumsal faydalar üzerinden irade koyacak istikrarlı bir hükümetin ivedi olarak kurulmasını ve asli görevlerimiz olan topluma hizmete devam etme beklentisi içerisindedir” dedi.

Seçimde halkın tercihini yaptığını, halkın ve ülkenin geleceği için en uygun hükümet ihtimalinin hayata geçmesinde tüm siyasi partilere görev ve sorumluluk düştüğünü ifade eden Türkmen, siyasi partilerin seçimlere girme amaçları, ülkeye ve halka hak ettiği hizmeti vermekse, bu yolda sorumluluklarının bilincinde olarak gereken fedakarlıkları göstermekten kaçınmaması gerektiğine işaret etti.
Türkmen, kurulacak yeni hükümetin güvenoyu almasını müteakip, Meclis’ten bütçenin geçirmesi gerektiğine dikkat çekti.
Bu haber 138 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER