4 gece kulübü mühürlendi

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), Lefkoşa sınırları içerisinde bulunan dört gece kulübünü, işletme izni olmadığından dolayı mühürledi.

Ahmet VAMIK/ Tünay MERTEKCİ / Özmen YILANCILAR / Mustafa ÖZYAĞCI

Haspolat’ta bulunan “Freedom, Fly, Crazy ve Kings” isimli gece kulüpleri Lefkoşa Türk Belediyesi tarafından, çalışma izinleri olmadığından dolayı mühürledi.

Dört gece kulübü, LTB zabıta ekipleri tarafından eş zamanlı olarak mühürlenirken polis ekipleri de zabıta ekiplerine eşlik etti.

“Kısa sürede seks işçiliğinin tanımı yapılmalı”

Öte yandan Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı kişisel sosyal medya hesabından konuyla ilgili şu açıklamalara yer verdi:

Bildiğiniz üzere 2016 yılında Lefkoşa Türk Belediyesi sınırları içerisinde faaliyet gösteren gece kulüplerinin 2017 yılından itibaren izinlerinin yenilenmeyeceğini belirten bir karar alınmıştı.

2017 yılı başında bu kararın durdurulmasına yönelik olarak gece kulüpleri tarafından aleyhimize dava dosyalanmıştı. Mahkemenin kısa sürede sonlanmasına istinaden sözlü taahhütler çerçevesinde mahkeme karar alana dek gece kulüplerinin faaliyetlere yönelik bir müdahalede bulunmayacağımızı belirtmiştik.

Aradan geçen süre zarfında kayda değer bir ilerleme yaşanmadığından geçtiğimiz hafta mahkemeye sözlü taahhüdümüzün artık geçerli olmadığını söylemiştik.

Bugün itibarı ile Lefkoşa Türk Belediyesi sınırları içerisinde faaliyet gösteren gece kulüpleri tarafımızdan kapatılmıştır.

Bir kez daha altını önemle çizerim ki aradan geçen bu kadar yıllık süre zarfında bu konuda yasa yapıcının hareket etmemesi ve seks işçiliği konusunda yasal bir zemin imkânı yaratılmaması bu sonucu doğurmuştur. Beklentimiz ve talebimiz en kısa sürede seks işçiliği tanımının yapılarak burada işletilen/işlemek zorunda bırakılan kadınların temel hak ve özgürlüklerinin güvence altına alınmasının sağlanmasıdır.

Kaynak: Kıbrıs Gazetesi
Bu haber 563 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER