Güneyin seçenekleri arasında kapıların kapatılması yok

Kıbrıs Rum tarafının doğalgaz krizi nedeniyle almayı düşündüğü önlemler arasında sınır kapılarının kapatılmasının bulunmadığı bildirildi.

Bir internet gazetesinde bugün çıkan bir habere göre, sınır kapılarının kapatılmasının bir seçenek olarak düşünüldüğü yönünde Politis tarafından yayınlandığı iddia edilen haberin Güney Kıbrıs Hükümeti Sözcüsü Viktoria Papadopulos tarafından doğrulandığı öne sürülmüştü.

KIBRIS’ın ulaştığı kaynaklar, Politis’in yayınladığı haberde konunun gündeme geldiği ancak sınır kapılarının kapatılması seçeneğinin resmi olarak düşünülmediğini belirtti.

Sınırların kapatılmasıyla ilgili öneri, Kıbrıs Rum Başkanlık Sarayı’nda dün düzenlenen Liderler Konseyi toplantısında Kıbrıslı Rum lider Nikos Anastasiadis’in tarafından masaya getirildi. Olağanüstü durumlarda uygulanabilecek bu opsiyon konusunda parti başkanlarının görüşünü alan Anastasiadis, AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu ve DİSİ Başkanı Averof Neofitu’nun karşı çıkmasının ardından söz konusu seçeneği rafa kaldırdı.

Bu haber 820 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER