D&R satışı için ilk adım atıldı!

Doğan Holding bünyesindeki tüm kuruluşları geçtiğimiz aylarda Demirören Holding’e satmıştı. Ancak bu satış işlemine D&R dahil edilmemişti.
Doğan Holding bünyesindeki tüm kuruluşları geçtiğimiz aylarda Demirören Holding’e satmıştı. Ancak bu satış işlemine D&R dahil edilmemişti. 1996’da Doğan ve Raks şirketleri tarafından kurulan D&R; kitap, film, müzik, oyun ve basılı yayınlar konusunda piyasada rakipsiz olarak faliyet gösteriyordu. Bugün ise merak edilen D&R satışı hakkında ilk adım atıldı!

D&R satışı için ön protokol imzaladı

Doğan Holding bünyesinde yer alan D&R‘ın, Turkuvaz Grubu’na satılması için bugün ön protokol imzalandı. Turkuvaz Grubu’n, D&R için tam 440 milyon TL‘yi gözden çıkaracağı söyleniyor. Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye A.Ş.‘nin bünyesinde geçecek olan D&R’ın şimdilik net olarak ne kadara satılacağı ve yeni yayın politikası bilinmiyor.

Doğan Holding cephesinden gelen açıklama ise şu şekilde;

Tamamı ödenmiş 50.000.000 Türk Lirası sermayesinde, %100 oranında paya sahip olduğumuz doğrudan bağlı ortaklığımız Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş.’nin (“D&R”) sermayesinde sahip olduğumuz payların tamamının, Hisse Devir Sözleşmesi’nin imzalanacağı tarihte nakden ve peşin olarak ödenmek üzere, 440.000.000 Türk Lirası bedel üzerinden satışı ve devri konusunda, Şirketimiz ile Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye A.Ş. arasında 13.04.2018 tarihinde (bugün) tarafları bağlayıcı bir ön protokol imzalanmıştır.

Turkuvaz Medya Grubu’nun bünyesinde yer alan şirketler arasında; Sabah, Takvim, FotoMaç, Yeni Asır, ATV, A2, AHaber, Aktüel, Cosmopolitan, Minika Çocuk, Şamdan ve Forbes yer alıyor. D&R ile gücüne güç katacak olan Turkuvaz Medya Grubu, bakalım D&R için nasıl bir atılım yapacak?
Bu haber 41 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER