BOŞUNA GÜVENMİŞLER

İlk etapta 110 bin TL vurgun yaptığı iddiasıyla tutuklanan zanlı Halil Emre Güven’nin çaldığı miktarın 226 bin TL olduğu açıklandı.
İlk etapta 110 bin TL vurgun yaptığı iddiasıyla tutuklanan zanlı Halil Emre Güven’nin çaldığı miktarın 226 bin TL olduğu açıklandı. Taşyapı İnşaatın Meriç’de yapımı süren yeni havalimanı inşaatında personele dağıtılan maaşlardan sorumlu olan ve çalışmayan kişilere maaş çıkarıp toplam 226 bin TL parayı zimmetine geçirdiği gerekçesi ile tutuklanan zanlı Güven dün mahkemeye çıkarıldı.

Polis Memuru Yücel Kuşçuoğlu, Halil Emre Güven'in 11 Temmuz 2017 – 23 Mart 2018 tarihleri arasında Taşyapı İnşaat Şirketi’nin Meriç'te bulunan yeni, havalimanı İnşaat’ında personele dağıtılan maaşlardan sorumlu olduğunu ve işten ayrılan 12 kişi adına çalışıyormuş gibi maaş ödemesi çıkarttığını ve toplamda 226.472,06 TL parayı tasarrufuna geçirdiğini söyledi. Polis, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının ülkemizde çalışma izni ile bulunduğunu belirterek, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlamasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadet ve beyanları değerlendiren Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının 50 bin TL nakit teminat yatırması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Bu arada soruşturma amaçlı daha önce tutuklanan Atıl Taşkun’un suçsuz olduğu anlaşılarak serbest bırakıldığı belirtildi.
Bu haber 114 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER