İSKELE’DE BÜYÜK RANT 10 MİLYON STERLİN

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu’nun, İskele Kalecik sahilinde İsrailli Keppel Properties şirketine, ÇED raporu olmaksızın 23 Şubat 2017 tarihinde verdiği inşaat onayı ile belediyeye sadece 3 milyon 30 bin 720 Türk Lirası karşılığında, İsrailli şirkete 10 milyon sterlin kazandıran bir ranta suç ortaklığı yaptığı ortaya çıktı.
Haluk DOĞANDOR

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu’nun, İskele Kalecik sahilinde İsrailli Keppel Properties şirketine, ÇED raporu olmaksızın 23 Şubat 2017 tarihinde verdiği inşaat onayı ile belediyeye sadece 3 milyon 30 bin 720 Türk Lirası karşılığında, İsrailli şirkete 10 milyon sterlin kazandıran bir ranta suç ortaklığı yaptığı ortaya çıktı.

İSRAİLLİ FİRMA MİLYON STERLİNLER KAZANDI

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu’nun, İnşaat ruhsatlandırmada bu bölgede mecburi olan ÇED raporu sormadan bu İsrailli firmaya onay vermesi sayesinde, Keppel Properties, her biri 700 bin sterlinden satışa sunulan 8 adet lüks rezidanslar ile tanesi en az 1 milyon sterlinden satışa sunulan havuzlu lüks müstakil 4 adet konut ile toplamda satış bedeli 10 milyon sterline ulaşan bir rant sağlamış oldu.

İSKELE BELEDİYESİ ALDATILDI

Başkan Hasan Sadıkoğlu, ÇED raporu olmaksızın verdiği “yasadışı inşaat onayı” ile resmen suç işlemiş oldu. İskele Belediyesi de Başkan Sadıkoğlu’nun, İsrailli Keppel Properties şirketine sağladığı yaklaşık 10 milyon Sterlin’i bulan ranta karşılık İskele Belediyesi ise sadece bu “yasadışı inşaat onayı” ile 3 milyon 30 bin 720 Türk Lirası (500 bin Sterlin) kazanmış oldu.

BAŞKAN BELEDİYEYİ BİLE YANILTTI

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu’nun, bizzat imzası ile İsrailli firmaya verdiği “yasadışı ruhsat belgesi” içerisinde son kısımda el yazısı ile yazılı olan “ İlgili tüm dairelerin görüşlerine uyulmuştur” yazısıyla suç işlendiği açıkça kendi imzası olan bu belgede ortaya çıktı

İLGİLİ HANGİ DAİRELERİN GÖRÜŞLERİNE UYULDU SAYIN BAŞKAN

Çevre Koruma Dairesi’nin, sahilde denize 15 metre mesafeye yapılan bu konutlar için, ruhsat tarihi 23 Şubat 2017 den bir yıl önce inşaatlara başlayan İsrailli Keppel Properties şirketini ÇED raporu konusunda uyardığı öğrenildi.

Mart 2016 tarihinde yine Çevre koruma Dairesi resmi bir yazı ile İskele Belediyesi ile İskele Kaymakamlığı’nı uyararak şirketin ÇED raporu sunmadan inşaatlara başladığını müdahale edilmesi gerektiğini içeren resmi yazı gönderdi. Ama Başkan Sadıkoğlu bu belgeyi de hasıraltı etti.

ÇED raporu olmaksızın, 18/2012 Çevre Yasası’nın 50 (3) maddesi gereği inşaat izni, onayı ve ruhsatlandırma verilemeyeceğini bilen Sadıkoğlu, nasıl oluyor da, inşaat ruhsatı içerisine el yazısı ile “ İlgili tüm dairelerin görüşlerine uyulmuştur” ibaresini yazdırarak imza ediyor.

PEŞKEŞ DEVAM EDİYOR

İsrailli firma Başkan Sadıkoğlu’ndan aldığı destekle şimdi de dere yatağı içine bar-disko kurdu.

İsrailli Keppel Properties firması, bu kez sınırında bulunan dere yatağını işgal ederek buraya bir bar-disko inşaa ederek hizmete açtı. Hizmete açılan bu işletmeye göz yuman İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, geçtiğimiz hafta sonu cumartesi akşamı bu yasadışı işgal bar-disko’ya giderek eğlendi ve yasadışılığın tadını çıkardı.

BURADA HANGİ YETKİYLE İÇKİ SATIŞI YAPILIYOR

Yasadışı yapılan bu tesisin içki sattığı ve geceleri geç saatlere kadar hizmet vererek rant elde etmesine karşılık ruhsatsız bu yer ile ilgili İskele Belediyesi ve “Fasıl 82’ye” göre müdahale etmesi gereken İskele Kaymakamlığı ne yapıyor?

KAYMAKAMLIK VE BELEDİYEYİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ

İskele Kaymakamlığı ve İskele Belediyesi’ni yasadışı, kaçak yapılan, hiçbir izni olmayan ve dereyi işgal ile Fasıl 82’ye de aykırı düşen, izni olmadığı halde içki satışı yapan bu illegal yer ile ilgili derhal yetkili makamları göreve davet ediyoruz.

Bu haber 453 defa okunmuştur
  • başsavcılık bunu duydumu ERTAN NAMIKKEMALOĞLU - 13.06.2018 bu iş rüşvet ve talanın isbatı..yargı nerede savcılık bu konuyu soruşturmayacakmı

:

:

:

:

DİĞER HABERLER