De Bruyne: Mbappe mi? Bir yıl önce adını bile duymamıştım!

Belçikalı yıldız, Dünya Kupası'nda Fransa'nın en büyük kozlarından biri haline gelen Mbappe'nin ismini çok geç duydu
Belçikalı yıldız, Dünya Kupası'nda Fransa'nın en büyük kozlarından biri haline gelen Mbappe'nin ismini çok geç duydu

Belçika'nın orta saha oyuncusu Kevin de Bruyne, Kylian Mbappe'nin adını bir sezon öncesine kadar duymadığını söyledi. Manchester City'li oyuncu, Fransız yıldızın isminden önümüzdeki 15 sene boyunca sık sık bahsedileceğini de sözlerine ekledi.

2018 Dünya Kupası yarı finalinde bu akşam Belçika ile Fransa St Petersburg'da karşı karşıya gelecek. Fransa'nın bu maçtaki en büyük kozlarından biri olan Mbappe, henüz 18 ay önce Monaco'nun as takımına yeni çıkmıştı.

Fabinho Mbappe Manchester City Monaco UEFA Champions League R16 21022017

2016-17 sezonunda Manchester City ile Monaco, Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu'nda karşı karşıya gelmiş ve Fransızlar, İngiliz devini elemeyi başarmıştı. Mbappe, iki maçta da City filelerini havalandırmıştı.

Diego Laxalt Kylian Mbappe Uruguay France World Cup 06072018

Kevin de Bruyne, yaptığı açıklamada 'Fransa Milli Takımı'nda bir yıldıza dönüştü. Monaco forması giydiği dönemde karşılaştığımızda neredeyse daha 10 maça çıkmıştı. O zamanlar onu tanımıyordum.'

'Şu an ise 1.5 yıllık bir tecrübeye sahip. Harika bir takımda oynuyor. Hem milli takımda hem de Şampiyonlar Ligi'nde fazlasıyla maça çıktı. Artık farklı bir oyuncu.' dedi.

De Bruyne, Mbappe'nin önümüzdeki 15 yıla damgasını vuracağını sözlerine ekleyerek 'Harika bir oyuncu. Daha da gelişebilir. Bizim için tehlikeli olabilir ama onu durdurmaya çalışacağız.' ifadelerini kullandı.
Bu haber 3402 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER