Pokemon Go PvP moduyla geri dönüyor!

Pokemon Go PvP modu ile tekrar aramıza dönmenin, hesaplarını yapıyor.
Pokemon Go PvP modu ile tekrar aramıza dönmenin, hesaplarını yapıyor. Oyun iki yıl önce piyasaya çıktığında, ülkemiz de dahil olmak üzere bütün dünyaya çılgın bir şekilde yayılmıştı. Elinde akıllı telefonla Pokemon avına çıkan milyonlar bir süre sonra hep aynı Pokemonları avlamaktan sıkıldı. Güncellemelerin gelememesi, özellikle ülkemizde oyunun resmi olarak bile yayınlanmaması Pokemon Go ‘ya olan talebi bir anda düşürmüştü.

Pokemon Go PvP modu neler sunacak?
PvP bildiğiniz gibi oyuncunun, oyuncuya karşı birebir oynayabilmesi anlamına geliyor. Aslında Pokemon Go’da bölge kontrol kulelerinde, o kuleyi ele geçirmiş olan oyuncuyla savaşabiliyordunuz. Şimdi gelecek güncellemeyle birlikte yolda karşılaştığınız oyuncuyla Pokemonları savaştırmak mümkün olacak. Ancak bundan iki yıl önce oyunun dumanı henüz üzerindeyken PvP modunun geleceği dedikoduları ortaya çıktı.
Oyuncular arası ticaret , Pokemon takas ssistemi , hediye verme gibi özellikler bundan iki yıl önce gelmesi beklenen özelliklerdi. Bunlardan takas sistemi Haziran ayında kullanıma sunuldu. Oyunun sahibi Niantic Games ‘ten bir yetkili Polonya ’da yaptığı açıklamada bu güncellemelerin de geleceğinin müjdesini verdi. Ancak şirket yetkilisi güncellemeyle ilgili bir tarih vermekten kaçındı.

Yani oyun bir şekilde tam anlamıyla bir online oyun haline gelecek. Gelecek güncellemeler arasında PvP modunda etkinleşecek olan VR desteğinin de olduğu söyleniyor. Oyun özellikle yurt dışında halen kemik bir kitleye sahip. Her ne kadar şu anda zirve Pubg ve Fornite ’ın elinde de olsa, Pokemon ’un yeniden zirveye oynaması işten bile değil.

Ancak ülkemizde oyunun resmi olarak yayınlanmamış olması büyük bir dezavantaj. Aynı zamanda bildiğiniz gibi Türkiye ’de bir oyunun modası geçtiği zaman yeniden talep görmesi çok zor oluyor. Özellikle Pokemon Go gibi bir türlü söz verdiği güncellemeleri yapmayan bir oyun için.
Bu haber 41 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER