ABD’deki Özel Kripto Para Düzenlemeleri Yakın Gelecekte Kabul Edilmeyecekler

Kripto paralara verdiği destekle tanınan avukat Jake Chervinsky, ABD’deki kripto para düzenlemeleriyle ilgili yeni bir açıklama yaptı.
Kripto paralara verdiği destekle tanınan avukat Jake Chervinsky, ABD’deki kripto para düzenlemeleriyle ilgili yeni bir açıklama yaptı.

ABD‘deki bazı düzenleyiciler bir süredir kripto paraları ülkedeki menkul kıymet yasalarından muaf hale getirmeyi düşünüyorlar. Bu yasalar 1930’lu yıllarda hazırlandıkları için kripto para sektörünü düzenlerken yetersiz kalabiliyorlar.

Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC), henüz bu görüşü kapsamlı olarak değerlendirmedi ve konu hakkında resmi bir açıklama yapmadı. Dolayısıyla kripto paraların şimdilik menkul kıymet yasalarına göre değerlendirileceklerini söyleyebiliriz.

Avukat Jake Chervinsky de tam olarak bu konuya değiniyor. Chervinsky’ye göre ABD’deki düzenleyiciler, kripto paraları en azından yakın gelecekte menkul kıymet yasalarından muaf tutmayacaklar.

Ülkedeki bazı yetkililer, kripto paraları Tokenları Sınıflandırma Yasası adlı bir yasa tasarısı doğrultusunda düzenlemek istiyorlar. Ancak bu tasarı henüz Kongre’ye resmi olarak sunulmadı.

Şu ana kadar bu tasarı hakkında pek fazla detayın yayınlandığını söyleyemiyoruz. Ancak tasarının amacının genel olarak kripto paraları kendi içlerinde değerlendirmek olduğunu söyleyebiliriz.

Bu tasarının ABD Kongresi’ne tam olarak ne zaman sunulacağı da henüz netlik kazanmış değil. Her ne kadar bazı kaynaklar tarih olarak 14 Şubat’ı gösterseler de bu iddiaların herhangi bir kesinliği şimdilik yok.

Bu haber 116 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER