“TURİZMDE YANGIN VAR”

Ana Muhalefet Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar, turizmde bir yangın söz konusu olduğunu ve turizmcilerin feryat ettiklerini söyleyerek, hükümete eleştirilerde bulundu.
Ana Muhalefet Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar, turizmde bir yangın söz konusu olduğunu ve turizmcilerin feryat ettiklerini söyleyerek, hükümete eleştirilerde bulundu.

“Turizm fonu ne oldu kaynaklar nereye gitti?” diye soran Tatar, acentelerin Turizm Teşvik Yasası kapsamında alacakları 100 milyonu alamadıklarını ve turist sayısında önemli düşüşler olduğunu ileri sürdü.

UBP Genel Başkanı Tatar, katıldığı TV programında güncel konulara ilişkin soruları yanıtlayarak, hükümete eleştirilerde bulundu.

Tatar, uçak fiyatlarının çok yüksek olduğunu belirterek, “Acenteler, otelciler, restoran sahipleri hükümete ‘gel, işletmelerimizin anahtarlarını verelim’ diye feryat ediyor ama muhatap yok. Sorunlara çözüm arayacak bir hükümet yok. Böyle bir şey olamaz” dedi

“ÖZEL SEKTÖRÜ ÖLDÜRECEKLER”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin iyi yönetilmediğini ileri süren Tatar, mevcut durumun devam etmesi durumunda özel sektörün öleceğini savundu.

Tatar, Merkez Bankası’ndan sonra özel bankalardan da borçlanılacağını iddia ederek, özel bankaların da parasını devlete vermesi nedeniyle vatandaşa verdiği parayı geri isteyeceğini ve sonrasında da kaos ortamının doğacağını kaydetti.

“POTOKOL 5 YILLIK OLMALI”

Ersin Tatar, Ekonomik ve Mali İşbirliği Protokolü’nün imzalanmamasında dolayı meydana gelen sıkıntılara da değindi.

Tatar, protokolün imzalanmamasından dolayı para akışının sağlanmadığını, bunun ötesinde ihalelerin yapılamadığını ve ekonominin zincirleme etkilendiğini kaydetti.
Hükümetin 1 yıllık protokol istemesine rağmen Türkiye’nin 3 sene olması konusunda ısrarcı olabileceğini belirten Tatar, protokollerin 5 yıl olması gerektiğini belirti.
Tatar, “Protokoller 5 yıl olmalı. Böyle olursa 7 milyar TL kaynak gelecektir ve bu parayla çok şeyler yapılır. Güven veren unsurlar olur ve ekonomi güçlendirir” dedi.
Bu haber 352 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER