Hade toparlanın gidiyoruz!

Halkın Partisi büyük umutlarla halkın karşısına çıkarak , yıllardır alışılagelen siyaset anlayışına adeta son verecek bir umut doğurmuştu.
Halkın Partisi büyük umutlarla halkın karşısına çıkarak , yıllardır alışılagelen siyaset anlayışına adeta son verecek bir umut doğurmuştu.
Kudret Özersay hoca Kıbrıs’ta tweeter’in ilk popüler figürü idi. İlk dönemlerde özellikle geceleri boş vakitlerinde çeşitli tweetler atarak halkımızın nabzını tutmaya çalışıyordu.
’Toparlanıyoruz ‘ diye bir hareketin oluşumu için nabız ve taraftar toplama seansları için toplantılar tertiplenmeye çalışıldığı günler bir birini kovaladı.
Özellikle üniversite çevresini yanına alarak işe başlayan Özersay , müzakere heyetinden de bazı isimleri almayı da ihmal etmemiş.
Tabii bunun yanında yıllardır hepimizin bildiği ve sağ cenahın ruhani liderliğini yapmış olan sayın Derviş Eroğlu’nun yakınlarından bir çok ismin olmasını da görmüş oluyorduk.
Sosyal medya üzerinden örgütlenerek bir araya gelen bu insanlar gelecekleri ile ilgili yol haritasını belirlemeye çalışıyorlardı. Bu toplantılarda kimler vardı kimler, bir kısmının ismini ve cismini hala unutmuş olamayız.
Bu toplantılarda KKTC’de yeni bir sistemden bahsediliyor, var olan sorunların tek ve yegane çıkış yolunun yepyeni bir sisteme geçmekten olduğu vurgulanarak adeta umut güvercinlerini tek, tek havaya uçuruluyordu.
Dışa bağımlılıktan,
bilinçli seçmen olmaktan,
üretime geçmekten,
ilkesizliği bırakmaktan söz ederek yelkenlerini doldurma yolunu seçiyordu toparlanıyoruz hareketi.
Vatandaşlık bilincinin gelişmesi, tüm kurumlarımızda denetimin ve,sorgulamanın , yapılması ise olmazsa olmaz ilkeler idi.
Kaliteli siyasetçi için , kaliteli vatandaş olmaktan tutun, meclise baskı yapmaya kadar , yolsuzluk yapanların kimini , Mahkemeye , kimisini ,Mahalleye göndereceğiz söyleminin adeta bir sloğan haline getirilmesi hususunun halkımız içerisinde kulaktan , kulağa çığ gibi yayılması bugün hala hafızalarımızda tap tazedir.
Kudret hocanın , 7 Ocak 2018 genel seçimler öncesinde paylaşmış olduğu sayfalarca yazı hala unutulacak gibi görülmemektedir.
Özersay, paylaşımında ülke seçmenine yönelik ,
Mühür vurmayın,
Karma’layın ,
Aday yoksa ise ,
Sandığa değil ,
Denize gidin , deyişi unutulmuş olamaz.
On dört aylık dörtlü hükümetin ana ekseninde kendisini rol model olarak gören ve ‘ Toparlanıyoruz hareketinin devamı olarak kurulan ,Halkın Kudret Partisi’nin ‘ mevcut hükümeti bozarak ,
Yaklaşık iki yıldır UBP Karşıtlığı üzerine inşa ederek bugünlere geldiği siyaseti , terk ederek ,
öcü olarak gösterdiği Ulusal Birlik Partisi ile hükümet ortaklığına girme düşüncesi , Celladına aşık olan idam mahkumundan ne farkı kalır bir bilen var mı ?
Yoksa 2020 yılında gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimi için tüm söylenenler , yazılanlar, unutulacak mı ?
Hamlet ne güzel söylemiş !
Olmak , yada olmamak … BÜTÜN MESELE BUMU ?
ÖYLEYSE
Vakit tamam.
Hade toparlanın gidiyoruk…

Bu haber 665 defa okunmuştur

:

:

:

: